Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin s8

    senior tag

    válasz Kávé Kálmán #28678 üzenetére

    @ "Amikor a 2-3 napos kávét uazzal az őrlőbeállítással akartam elkészíteni mint a tíz napost, 16 barig kellett tolni, hogy elinduljon egyáltalán a lefolyás. 16 bar. Különösebb porbléma nélkül......Innét világos, hogy totál egy ligában játszanak a kiskarosok (nyomás szempontjából) a pumpásokkal..."

    Nem tudom, mire gondolsz... :F Kétszer egymás után nem nagyon tudsz egy Pavonival ugyanakkora (maximális) nyomást (sem) produkálni, hiszen a más (magasabb) hőmérséklet miatt a második shot egészen más karakterisztikával megy (nyomás szempontjából is). Ha mégis, az véletlen.
    Mint ahogy Te magad is írod, elszállhat a nyomás, kellőképpen dugulósra hangolt kávénál. Bár kétlem, hogy kézzel ilyen magasra menne vele a user, inkább szándékosan könnyebb áteresztésűre veszi az őrlést. A legjobb eredmények egy viszonylag gyors, kisebb ellenállású shot formájában szoktak megjelenni. (Ezt nem tudom, ki kéne mérni, hogy mekkora nyomáson, de ahhoz legalább egy Pavonit tudnod kellene használni.) ;]
    Tehát az, hogy "egy ligában" játszanának, semmiképp nem igaz. A pumpások mindig lehatárolják a nyomást, és onnantól egyenletesen küldik a lefolyást (már ami a nyomást illeti).
    Azon kívül, hogy a karosok is kávét főznek, és náluk is van mérhető nyomás, ami a Föld sztratoszférájánál nagyobb, és a magma nyomásánál kisebb, én nem sok hasonlóságot látok... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

  • soldier2

    őstag

    válasz Kávé Kálmán #28678 üzenetére

    Sajnos ezeknek a grafikonoknak a lényegét nem értem (nem tudom mi lenne az ideális görbe. Viszont az urobbi időben egyre jobban tetszenek ezek a nagyobb káros gépek. Ha van kis időd, akár privátban is megoszthatnál néhány pro/contra érvet.

    Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Új hozzászólás Aktív témák