Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin s8

    senior tag

    válasz killerjohn #25758 üzenetére

    Igazság szerint tényleg kicsit "felülreprezentált" az espresso - ahogy a kolléga is mondja - de ez nem véletlen. Az espresso több évtizedes evolúció eredménye, ami nagyjából az 1900-as évek elejétől kb. 1961-ig zajlott, és napjainkban az újhullám megjelenésével új lendületet kapott. Számtalan más típusa lehetséges a kávékészítésnek, azonban a nyomás alatt készített kávé paraméterei itt hangolódnak össze a legfinomabban. ;)

    Vannak problémák is, pl. kicsi az adag, nem oltja a szomjat, és plusz vízbevitelt is igényel, mert vizet von el a szövetekből. Ezt a mennyiség növelésével csak korlátozottan lehet leküzdeni, mert a benne lévő drogok (koffein elsősorban) nem fogyaszthatók korlátlanul. Víz hozzáadásával viszont csökken az íz intenzitása, és szép lassan más főzési technikákkal (filter) kell kivonatolni a kávét. Bizonyos mennyiség és idő fölött a nagy nyomás már nem előnyös, a hőt is vissza kell venni, ekkor jönnek a filteres technikák (Aeropress, FrenchPress, V60, Melitta, Hario, stb.), egészen odáig, hogy több órás (akár egynapos) áztatással hidegen is kivonatolható a kávé. :K

    Na most viszont a lungo.... hát nem tudom. Én még nem ittam jót... :( Jobb egy café créme, esetleg egy dupla...

    [ Szerkesztve ]

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Új hozzászólás Aktív témák