Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And06

    aktív tag

    válasz BlacKSouL #19733 üzenetére

    még annyit, hogy az nem baj, ha főzés után rajta lesz a fej lenyomata a kávén. az már problémásabb, ha a kar felhúzásakor is beleér. ideális esetben minimális hely van a pogácsa és a fej között.

  • _ak_

    addikt

    válasz BlacKSouL #19733 üzenetére

    Köszönöm, így már világos! :R

    Kipróbáltam, hogy a duplába egy adagot tömök, de nem volt túl fényes az eredmény, illetve problémásabb, hogy kávészűrő tetején vizes zacc marad (gondolom ezért is mondtad, hogy a mennyiséggel játsszak), de most csináltam egy duplát és láthatóan sokkal jobb eredményt kaptam, mint azelőtt, szóval az erősebb tömés bejött. És így, hogy erősebben tömtem, nem maradt benne a víz adagoló lenyomata sem.

    Más. Úgy láttam, hogy a valamire való gépekben, külön van a kávészűrő és külön a szűrőtartó? Ehhez a géphez ilyen csoda szűrő jár és annyira nem tetszik, hogy nem szétszedhető.

    Ha jól néztem, akkor 52mm. Lehet másmilyent kapni vagy ezek gép / szűrőtartó specifikusak? Vagy felesleges ezzel foglalkozni? Igazából a tisztíthatóság miatt nem látom előnyösnek, de abba hirtelen nem gondoltam bele, hogy simán kávé nélkül elegendő lehet átengedni rajta a vizet.

    Ami határozottan nem tetszik, az a gőzölőcső gumis toldása:

    Jó hogy, csak ilyen zsírszegény vizes tejjel próbáltam és talán egy picit javít az állagán, de ha nem én csinálnám nem venném észre, hogy nem sima tej van a latte-ba. emiatt egy kicsit szomorú vagyok, mert ha minden igaz, akkor ez is cserélhető, enélkül meg nem hiszem, hogy menne a habosítás.

    És utoljára. Tudom, hogy tovább tartó forrázástól erősebb (koffeinben), keserűbb stb. lesz a kávé. Egyéni preferenciám amúgy is inkább a hosszú kávé felé dől, de majd szívesen tennék egy pár próbát az americano kávé felé is, viszont az íz mellett, számomra ugyanúgy fontos, hogy érezzem is. ;]
    Az tiszta sor tehát, hogy nem a pörkölés erőssége nem befolyásolja a koffein mennyiségét, de kávé és kávé között, mondjuk ugyanakkora mennyiségénél van érezhető vagy mérhető különbség? Ilyesmit nem találtam feltüntetve semmilyen csomagoláson..

    Let's begin, de gozaimasu!

Új hozzászólás Aktív témák