Új hozzászólás Aktív témák

  • fonok87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék, lehet hogy kávéfőzőt kell venni...
    Várjuk a szerviz ítéletét kedves kávéfőzőnk ügyében. Ilyen kisgép, karos, nyomásfokozós. Nagyon szeretem, mert
    - elég tűrhető lé folyik ki belőle, egészen hasonlít egy espressohoz
    - gőzölésnél nem azt csinálja, hogy a p*csányi kazánt megtölti gőzzel, aztán ha kb 1 másodperc alatt kipöfögte, akkor várni kell... helyette szakaszosan működik a pumpa és egy pohár tej felgőzöléséig tartani tudja a nyomást, szépen folyamatosan jön a gőz.
    Viszont nem ajánlom senkinek, mert összeszerelést illetően egy ipari hulladék. Mázli, hogy még gariidőn belül adta be a kulcsot kb MINDEN tömítése, csöpög a kezelőpanel alatt (szinte biztos ereszt a kazán), és a gőzkar tövénél is kifúj... Mindezt napi átlag 2 dupla adag kávé lefőzése és kb 2naponta hozzá való tejhab elkészítése mellett. Ja és költözés előtt több mint fél évig a dobozban ült, szóval kb 1 év alatt nyekeknt meg.

    Szóval ha cserélni kell, 2 lehetőség van.
    A) hasonló karos, nyomifokis gép. De milyen? Ugyanilyet 60k-ért nem veszek az biztos (ez 40 volt de ha 1-1,5 évet bír, akkor kvadrága). Szüleimnek egy ilyesmi van, ez nekem nagyon nem tetszik. Valamiért otrombán habos "cremát" készít (biztos máshogy van megoldva a nyomásfokozós fenék, amiatt), illetve a gőzölője harmatgyenge. Utóbbi jó lenne ha jó lenne :)
    B) valami automata. Lefőzött kávé minőségében hogy aránylik vajon egy olcsóbb, akár felújított automata kávéfőző egy nem-legolcsóbb-de-olcsó karoshoz?

    Az olasz espressot szeretjük nagyon, ahhoz szeretnék közelíteni élményben. Fontos még, hogy normális tejhabot lehessen csinálni vele. Nem varázskütyüt szeretnék 4 féle programmal meg zenével, hanem egy rendes gőzfúvókát :)
    Amit főzünk vele, az általában őrölt kávé. Pellini, Lavazza, Segafredo, esetleg Metro-s Rioba. Azért gondoltam automatára, mert pl kávédarálóm/őrlőm sosem volt olyan, amivel espresso főzésre alkalmas finomságúra lehetett volan őrölni a szemes kávét.

    Ja, és mindezt mennyiért? Jó kérdés... mondjuk 50k. Jó lenne valami amit nem kell évente cserélni :DDD Ha tudnám valamiről hogy 10 évig kiszolgál, lehet többet is szánnék rá.

    Köszi ha tudtok segíteni :)) :R

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák