Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsid

    senior tag

    válasz Tüzi #19586 üzenetére

    Meg a sofőrtől is. Anno a 430-as Magnummal is meg lehetett b@szni a Scaniakat is dombnak felfelé, ha a sofőrje lusta volt visszaváltani.

    Az is szép volt amikor 50t összben aláztam R490-nel a 440-es MP3-akat a Tauernen. Az sem azért volt mert a Scania az isten vagy vmi hasonló hülyeség, simán csak küzdöttek alacsony fordulaton, ahol nincs teljesítmény. A régi motorok 1900 körül adták le azt ami a kocsi oldalára van írva, ki használta ilyen fordulaton?
    Ma már van néhány motor ami 1500-1600 körül leadja a max teljesítményt, de odáig sem forgatja el senki ( tegyük hozzá nem.is nagyon kell ). Tökmindegy a hajtás és az áttétel, ha a sofőr a zöld-eco aljában küszködik.

    Lepkemájhoz jó ez a kis motor,keveset eszik. Ma már kétszer megraktam 43 tonnára, ezt annyira már nem szereti. :DDD

    Freiherr nem az enyém, csak ma dolgozok vele. Életem első és utolsó napja ponyvással.

    [ Szerkesztve ]

    <tRucKdriFteR>

  • lazoltan

    csendes tag

    válasz Tüzi #19586 üzenetére

    Az euro 3-4-es motorok össze sem hasonlíthatóak az euro 5-6-osokkal.
    Pár hónapja ültem rá az új Super motoros S460-ra. Nyomatékosabbnak érződik, mint az előző 450S, van benne overdrive, amiben síkon 900-as fordulaton tudja a 85-öt, valamivel jobban is fogyaszt, 11,5t átlag súllyal 21,7l a fogyasztás 40k km alatt.
    A tempomat ebben már elképesztően idegesítő, ha egy szemmel észrevehetetlen lejtő jön már veszi is el a gazt és ha nem nyúlok bele vitorlázhatok 70-nel a mögöttem jövők örömére.

    Nehéz átállni fejben, főleg, hogy vannak akik a lejtőn is a gazt nyomják, de errefelé megy a világ.
    Nálunk már figyelik a gkv értékelést a Scania rendszerében, úgyhogy mérsékeltem a sebességem 85-re és elengedtem ezt a minden pillanatban 89/90nel közlekedést. Egyrészt nyugisabb vagyok, másrészt meglepő de ugyanazt megcsinálom mint korábban csak kevesebb stresszel, már csak a lett/litvan kollégákat kell megelőznöm :D
    Mondjuk nalunk nincs olyan hajtás mint amit Tűzi felvázolt nemrég.

Új hozzászólás Aktív témák