Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szmeby

    tag

    válasz Because #12806 üzenetére

    túlképzettség:
    1. A tanár úrnak miért fáj, ha valaki (jelen pillanatban) túlképzett? Mit akar ezzel a kijelentésével üzenni?
    2. Amennyiben azt, hogy felesleges az embernek képeznie magát, akkor a tanár úr mit gondol, mitől lesz egy ország versenyképes? A képzett vagy a képzetlen munkaerőtől? A bizonyításának levezetése is érdekelne. Baromi érdekes lehet, hogy mi járhat a fejében.

    500 000 diplomás többlet:
    3. A tanár úr honnan veszi ezt a számot? Forrás?
    4. Pontosan milyen diplomásra gondolt a tanár úr? Remélem nem az a hobbija, hogy általánosságokat puffogtat és ezt oktatásnak meri nevezni. Ennél még az is jobb, ha csöndben marad.
    5. Pontosan melyik piac nem képes felszívni az általa említett 500e diplomás többletet? (Megelőlegezem a kérdést: ) Miért csak a magyar piacban gondolkodik? Egy tanár úrtól az ember nem várna ilyen szűklátókörűséget.
    6. Jól érezted... ha valaki ilyen dolgokkal tömi a hallgatóság fejét, akkor a hallgató feleslegesnek fogja érezni magát. Ez természetes reakció, de nem kell elfogadni kritika nélkül.

    Melyik iskola ez, ahol ez a kedves "tájékozott" tanár úr oktat? Csupán kíváncsi vagyok, hol elégséges ez a színvonal.
    Igen, tudom, ítélkezem, de eléggé rosszul érint, amikor azt látom, hogy belülről rohad az alma.

    [ Szerkesztve ]

  • Vision

    veterán

    válasz Because #12806 üzenetére

    A diplomások aránya Magyarországon elmarad az EU-s mértéktől. Az 500 ezres szám pedig nonszensz. Vannak olyan képzések, amiket racionalizálni kéne, de már középtávon is sokkal több diplomást kellene képeznünk. Az összeszerelő üzem stratégia nem sokáig tartható, főleg, ha nem akarunk végleg leszakadni a világ fejlettebb részétől.

Új hozzászólás Aktív témák