Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tothgera30

    Ármester

    válasz harry #10320 üzenetére

    Nekem is ez volt a hibám, túl gyorsan mentem, mindig felvettem a forgalom ritmusát. Városban 50-60 simán megvolt, és 3. helyett, már 4.-ben voltam, ezt egy 1.4-es 8 szelepes Astra F-el, ami rohadt lomha gép volt, persze szervó és klíma se volt még. Emlékszem hogy volt egy csaj aki lassan vezetett, persze másik oktatónál, és más autóval. Egyszer pont forgalom vizsgánál a sárgánál megállt, úgy gondolta hogy már nem fér át, a mögötte levő autós meg hátulról szépen belement. Ekkor a vizsgát fel kell függeszteni, és új vizsgát kell kérnie a vizsgázónak, saját költségén. Ez így is volt/lett, akkor, pedig még talán átmehetett volna. De vannak ilyen sztorik, hogy vizsgán később kanyarodott le a kis csaj, erre az oktató felhúzta magát, és bevitte egy olyan helyre ahol tudta hogy tuti meg fog bukni, annak rendje és módja szerint úgy is lett. Szóval a lényeg hogy ne izgulj, ha izgulsz, kapkodsz, elb@szod, valahol meg kell találni azt a pontot ahol nem mész se gyorsan, és nem is tökölsz.

    "A pokol nem hely, hanem állapot"

  • mephi666

    nagyúr

    válasz harry #10320 üzenetére

    mi láttunk másik tanulóautót: szombaton felmentünk pályára, ő meg ott döcögött előttünk... oktatóm erre: "nézd már milyen jelzés van rajta, ezt ne hagyjuk már, nyomjuk le" :DDD körültekintés, index, másik sáv, aztán intenzív gyorsítással azonnal 130nál jártunk :B ...rohadt szokatlan volt, hogy utána lakott területre már vagy 70 fölött akartam bemenni, mert borul még ilyenkor a sebességérzetem... tábla előtt lassítottam rendesen 50alá, de akkor meg mintha álltunk volna...

    nekem még ma és hétfőn lesz 1-1 órám (szerintem már a maival megvan a kötelező, de kis gyakorlás nem árt) ...tegnap nekem is akadt pár bakim: mindkettő apró figyelmetlenségből... akkor szokott ez lenni, ha úgy érzem, hogy már megyeget rendesen, témázgatunk és valami elmarad... pl lámpánál elfelejtem visszarakni 1esbe meg hasonlók és csodálkozok miért nem indul :B az a bajom még, hogy lassúnak érzem bizonyos helyzetekben magam: belvárosban van csomó szűk utca, ami nem is egyirányú és 50méterenként egyenrangú kereszteződés... elvileg 50 a megengedett, de jó ha 10-20-al eldöcögök... persze kereszteződéseknél házak, bokrok, sövények, hogy véletlenül se lásd be jobbra az utcát, csak akkor ha a kereszteződés feléig elgurulsz... itt szinte folyamatosan 1es, kuplung, fék, körültekintés, elindulás... csomó helyzetben nem is tudom eldönteni, hogy felrakjam 2esbe, aztán váltogassak minden induláskor/megálláskor, vagy inkább lassabban és végig 1? :U

    belém már szerencsére "belém nevelte", hogy ne törődjek más sebességével, csak magammal... a hibáimból meg folyamatosan tanulok: kikerülést jelzek mindenhol, körültekintés is egyre nagyobb, szerinte ha figyelmes leszek vizsgán, akkor nem lehet gond :K én mégis parázok kegyetlenül (kedd lesz a nagy nap)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • válasz harry #10320 üzenetére

    Ha még több idő kel egy bizonyos szituációban ahhoz, hogy eldöntsd mit kell csinálni akkor feltétlenül lassabban kell menni. Hiába 50 a megengedett városban, ha bizonytalan vagy akkor nem szólhat az oktató 35-40 nél sem! Az rossz oktató aki enged gyorsabban menni mint amit a tudásod, rutinod megenged!

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Új hozzászólás Aktív témák