Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Tails111 #822 üzenetére

    Az offline (+1 program fut mint jelszó szerver) jelszókezelők egyik hátránya a többi példány adatbázis/jelszó/kulcs szinkronizációja.
    Ezért én ódzkodom az offline jelszókezelőktől. Mennyivel egyszerűbb a felhőbe menteni/módosítani. Mindenhol egységesen ugyanaz. A módosítás pillanatában bármelyik eszközön az aktuális adatokat éred el.
    Persze az adatok tárolására/szinkronizációjára lehet (privát) felhőt használni, és máris megérkeztünk két érdekes kérdéshez
    - Ha már a felhőben vannak a jelszavak, azok mennyivel vannak ott jobb helyen, mint egy egy jelszókezelő szolgáltatónál?
    - Biztosan van elég képzettséged úgy felkonfigurálni, hogy az nagyobb biztonságot adjon, mint a többi felhőszolgáltató által kitalált, és nyújtott biztonsági megoldások, támadásvédelem?

    A legnagyobb biztonsági rés továbbra is a szék és a monitor között van. Bár a zsarolóvírushoz nem sok köze van a jelszókezelőnek, hacsak az nem, hogy legközelebb a programot, és annak adatbázisát, és a biztonsági kulcsot is bekódolja. Ahogy a múltkor bekaptál egy zsarolóvírust, úgy holnap is közbejöhet valami.

    Ehhez még annyit, hogy nem csak akkor kell frissíteni a jelszavakat, ha kedvenc szolgáltatónkat feltörték. Érdemes gyakran, és egyre bonyolultabb jelszavakat megadni. Egy nyugisabb estén, 1 óra alatt jópár fiók jelszavát módosíthatod, míg a végére nem érsz. Nem kell egy hétvégét sem rááldozni és előbb utóbb a végére érsz. Aztán kezdheted erőről :)

    Amúgy mi baja az Edge-el? Nekem eddig nem tűnt fel.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Tails111 #822 üzenetére

    Hány kulcsod van? Legyen 2, mert az egyik backup!
    Hány helyen vannnak a TOTPs kódjaid? Azokról van-e mentés? Az hol van?

    Nincs titlva több opció használata! Én offline alapú vagyok és ha kell valami máshol akkor bitwarden 2-3 bejegyzéssel..Lehet a fordítottja is: minden bitwardenen, de teljes, vagy a nagyon fontosok mentése pl kepass-ban, pl a telón, meg a gépen is tartott fájllal, havi 1-2 frissítéssel, ha kell, hogy minden friss legyen.

    A legfőbb dolgok:
    - Használd úgy ahogy neked a legjobban kézre esik, és legjobban boldogít, legkevésbé frusztrál!
    - Legyen mentés arról ami számít!

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák