Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz workin #506 üzenetére

    Ezt neked kell tudni. Egyik sem egyértelműen jobb a másiknál. Pl. hiába felel meg x, ha magát a programot/plugin-t nem tudod megszokni, mert számodra nem logikus a felépítése, nem tud magyarul, nem tud offline módon működni, nem tud olyan formátumba exportálni/importálni, amilyenre szükséged van, az általad használt oldalak bonyolultabb/egyedi bejelentkező formjait nem képes felismerni/kitölteni....
    N+1 szempontod lehet ami alapján választhatsz. Ami nekem nem fontos, lehet hogy neked lényeges. PL. Engem nem izgat, hogy tud-e családi megosztást kezelni (bizonyos hozzáféréseket megoszthatsz a családtagokkal, kezelheted a családtagok jelszavait, létezik hozzá családi előfizetés, ami olcsóbb mintha egyenként vennéd meg), de lehet hogy ez számodra fontos.
    Ki kell próbálni. Írj egy listát mik az elvárások, miket, és hogyan tudjon. Aztán kipróbálod, hogy neked melyik megoldás kényelmes. Itt sem sok kerül szóba gyakran, pedig nagyon fontos hogy a kezed alá dolgozzon. Ha ezt nem tudja, válassz másikat.

    Amúgy meg persze hogy nagy hír, ha az egyik legnagyobb szolgáltató megbotlik. Ugyanakkor a lónak is négy lába van ...

    PL. a 1st password sem hibátlan, ugyanakkor a megfelelő elővigyázatossággal mindegyik biztonságos. (erős mester jelszó, HW/SW kulcsal megerősítve, ahol csak lehet 2fa azonosítás használata, stb....)

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • #86564352

    törölt tag

    válasz workin #506 üzenetére

    A bitwarden és 1password esetében nem hallani ennyi problémáról. Ők pl. titkosítják az URL adatokat is, hogy még ikon cache-ből se lehessen tudni milyen oldalról van regisztráció a széfben. A lastpass azt mondta az egész széf titkosítva, aztán most azt, a webcím mégse? :U
    Ha a titkosított jelszavakat nem is tudják feltörni, a webcímet is milyen adathalászat és zsarolás célokra lehet felhasználni.

    Utána kell olvasni melyik hogyan működik, milyen a kommunikációjuk, user számára milyen a biztonság - kényelem arány, mire van szükség. Pl. a 1password jobban tölti ki a mezőket, de a bitwarden ingyen is sokat tud. Sok jelszókezelő van már: List of password managers - Wikipedia

    (én nem használok 3rd party jelszókezelőt, Apple Keychain elég nekem)

Új hozzászólás Aktív témák