Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • camaro79

    aktív tag

    válasz v2 #1906 üzenetére

    nem gondolom, de 2024-ben biztos nem vennék egy olyan HMD-t, aminek a gyártását 2023-ban leállították és 2026-ig supportálják. G1-ről meg nem is beszélve.
    Szerettem én is a G2-t, de meg voltak a maga nyűgjei, kezdve a windows mixed reality és a hozzá szükséges erőforrástöbblet...
    Szerintem a Q3 a szuper lencséivel sokkal jobb deal most.

  • pRoject22

    őstag

    válasz v2 #1906 üzenetére

    A microsoft úgy szokta, hogy amikor bejelenti ,hogy ez és az megszűnik akkor utána majd bejelenti ,hogy mi lesz helyette illetve nem szűnik meg a támogatás cak a WMR nem kap több updatet de ettől függetlenül az OpenXR ugyanúgy ott van.

    A vezeték nélküli VR-al (amennyiben PC+Wifi ről van streamelve a játék) van egy olyan gond is amiről senki nem beszél és a gyártók is kussolnak róla keményen, ez pedig annak a nagyon erős wifi sugárzásnak az egészségügyi hatása aminek kivan téve a személy aki úgy használja, ezek a wifi jelek ártalmatlanok akkor ha pl van egy router a lakásban és azon mondjuk van 2 TV meg 2 telefon, elenyésző adatmennyiség ehhez képest a VR a fejeden van és telibe oda irányul az a komoly adatmennyiség amit a router beküld a fejeden keresztül a VR headsetbe.

    Ezeknek a Wifi eszközöknek átkell esni több olyan teszten is forgalomba hozatal előtt amiben megvan szabva ,hogy az EMF kitettségi határértéken belül kell lenni, nos ezt biztos, hogy nem úgy mérik meg, hogy a fejden keresztül zúzzon a tömény wifi6 jel ami kb olyan erős mintha 50 telefon jel menne ott át.

    A Wi-Fi egészségügyi hatásai

    Nem jelent egészségügyi kockázatot az otthonában, az iskolákban vagy más, a nyilvánosság számára hozzáférhető helyen lévő Wi-Fi-eszközök rádiófrekvenciás EMF-nek való kitettsége.
    Ezeknek az eszközöknek meg kell felelniük a szabványoknak annak biztosítása érdekében, hogy ne lépjék túl a rádiófrekvenciás EMF kitettségi határértékeket.
    Míg a Wi-Fi által kibocsátott rádiófrekvenciás EMF egy része elnyelődik a szervezetben, a mennyiség nagymértékben függ a következőktől:

    -a jel erőssége
    -milyen közel van a teste egy Wi-Fi-kompatibilis eszközhöz


    Persze van aki szerint ez nem így van és vígan lehet használni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák