Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Ngtx #178793 üzenetére

    Szerintem pont erről van szó.
    Mindenki ráparázott az első körben. Persze szerintem okkal. Szerintem is komolyan kell venni a dolgot és én is hordom a maszkot mindenhol, ahol csak kell, mert szerintem nem nagy dolog.

    De azzal is egyetértek, hogy nem lehet leállítani a gazdaságot újra. Nyersen hangzik tudom, de már több kárt okozna több ezer / százezer munkanélküli, vagy elszegényedett család, mint pár ezer idős, amúgyis alapbetegségekkel küzdő halott. Ez a nyers igazság. Ha megint mindent bezárnak akkor totál nullára esik a gazdaság, ami már így is szar helyzetben van. Még többen veszítik el a munkájukat, még több cég megy csődbe, még több szegény ember lesz, megnövekednek a bűnesetek is és nem csak rövidtávon.
    Több százezer - ha nem millió - családban van alsós iskolás gyerek, akiket nem lehet egyedül otthon hagyni, így ha újra bezárnák az iskolákat, valakinek otthon kéne lenni velük, akiknek a nagyrésze nem tudna home officeban tovább dolgozni. Ergo jobb esetben fizetetlen szabadság vagy kirúgás várná őket. Ezzel romba döntve több százezer család egzisztenciáját. És ez már vinne magával mindent, mert ha több százezer családnak megfeleződik a bevétele, akkor az nem fog elmenni cukrászdába, se moziba, se nyaralni se semmire nem fog költeni, amire nem muszáj, ergo vinné magával a gazdaság sok további szektorát is. És ezt nem lehet megcsinálni mégegyszer, akkor se ha több ezren fognak meghalni.

    Márpedig a komolyabb védekezés következő fokozata pont az iskolabezárás lenne. Mert jelenleg onnan terjed legjobban a vírus. És csak hetek kérdése, hogy mikor csúcsosodik ki a dolog az idősek terén is az átadás miatt...
    Nem került be a hírekbe, de itt Veszprémben már több komplett osztályt is bezártak / onlinera átálltak a vírus miatt, alsós osztályból volt olyan, ahol mind a 25 tanuló pozitív lett úgy, hogy semmi tünetet nem mutattak.
    Na most ezek után nem nehéz elképzelni mennyi mindenki megfertőződhetett még totál észrevétlenül.
    Húgom óvodában dolgozik, ott is több csoportot zártak már be, de kb 1-1,5 hét késéssel, mint az első tünetek, tehát bot egyszerűen elterjedhetett a vírus...
    Szerintem biztos, hogy ezt mindenki el fogja kapni vagy már el is kapta és amíg nincs oltás ellene, nem nagyon lehet mit tenni, mint "menteni a menthetőt". És most épp ez folyik sajnos.
    Szerencsére mi 65 alatt vagyunk vagy 30-cal, így annyira nem parázunk, azt meg csak remélni tudjuk, hogy a nagymamák nem fogják elkapni és valahogy megússzák.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák