Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sallylla

    csendes tag

    Sziasztok!

    Készülékvásárlás előtt állok, ez lenne az első almás termékem egy meglévő windowsos PC és androidos telefon mellé.
    Leginkább rajzoláshoz szeretném használni lakáson belül, ebből kifolyólag egy 12.9-es modellben gondolkodom. Kérdésem így első körben, hogy megérné-e beruházni az újabb, 2018-as modellre? Fontos számomra a megbízhatóság, időállóság, hogy minél hosszabb ideig tudjam használni a készüléket.

    Számos tesztvideót és beszámolót megnéztem a témában, mégsem sikerült idáig konszenzusra jutnom.

    A 2017-es modell mellett szól részemről a lényegesen kedvezőbb ára, valamint, hogy tudásszintben - amennyire én láttam - nincs lényegi eltérés a két típus között- ebből kifolyólag a feltételezett jobb ár-érték aránya.

    Aggaszt azonban a pencil töltőegység nem túl szerencsés kialakítása. Akiknek van tapasztalata a 2017-es modellekkel, valóban potenciális veszélyforrás a készülékből töltés közben kilógó ceruza, vagy csak felfújják az egészet és ésszerű használattal könnyen elkerülhető a "baleset"?

    A másik aggályom a korábbi típus kapcsán az időtállóság, meddig lesz alkalmas a digitális rajzprogramok zökkenőmentes futtatására? Mint említettem, van laptopom s egy kisebb Wacom Intuos táblám, azonban szükséges utómunkálatokat leszámítva, szeretném ezt a feladatot a leendő iPad-emre átruházni.

    A 2018-as modell valamelyest fejlettebb specifikációkkal rendelkezik, kérdés, hogy ez a különbség időtállóbbá teszi-e a korábbi típussal szemben?

    Az új pencil és annak töltési megoldása egyértelműen előny, noha ezúttal a lényegesen borsosabb ár mellett még a vékony káva miatt is aggódom. Képes egy ilyen keskeny keret tartósan megtartani a készüléket/kijelzőt?

    Valóban kibír egy iPad pro alsó hangon 4-5 évet (anélkül, hogy ez idő alatt használhatatlanul belassulna, elévülne), vagy ez csak az újabb modellre igaz? Esetleg arra sem?

    Továbbá, alkalmas-e a készülék komolyabb digitális festmények készítéséhez? Mert ennek kapcsán meglehetősen ellentmondásos válaszokba botlottam. Hallottam olyan grafikusról, aki gyakorlatilag hozzá sem nyúl a Cintiqhez, amióta megvan neki az iPad, míg mások szerint el lehet éppen firkálgatni, skiccelgetni vele, komolyabb rajzok készítéshez azonban nem a legjobb megoldás.

    Ha valaki esetleg tudna segíteni a(z esetleges) kételyeim eloszlatásában, annak előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Sallylla

    csendes tag

    Köszönöm szépen a válaszokat! :)

    Annyi kérdésem volna még, hogy vásárolt-e már innen közületek valaki Apple terméket?

    https://www.apple.com/hu-edu/shop/buy-ipad/ipad-pro

    A diákkedvezmény (ha már van érvényes diákigazolványom) meg a pluszban vásárolható két éves garancia miatt igencsak jó vételnek tűnik, kérdés, hogy van-e benne valami turpisság, vagy kiskapu. Nekem hivatalos oldalnak tűnik, akárhogy nézem, de manapság sosem lehet tudni, hogy esetleg nem egy ügyesen összerakott kamuoldalról van szó (én még a címsornál található biztonsági jelölésnek sem mindig hiszek, gyanítom, ezt is ki lehet valahogy játszani).

    Csak mert itt előre, bankkártyával kell fizetni (PayPal opció nincs) és ekkora összegnél nagyon nem mindegy ugyebár, hogy az éterbe megy-e az a bizonyos pénz.

  • Sallylla

    csendes tag

    válasz Noxy #22901 üzenetére

    Rendszeresen vásárolok eBay-ről, Amazonról és más külföldi oldalakról is - ahol érthető módon ugyancsak előre fizet az ember kártyával -, de sosem ekkora összegben. Meg aztán, ahogy nézem, náluk legalább van minden készleten, amit szeretnék. Körbetelefonáltam ma több hazai viszonteladónál is és mindenhol csak rendelésre lehet venni az általam kiszemelt készüléket+tartozékokat. A 12.9-es modellekből szemlátomást országos "hiány" van, állítólag kevesen veszik és ebből kifolyólag keveset rendelnek belőle. :(

  • Sallylla

    csendes tag

    Mi volt a gond vele? Magam is gondolkodom egy matt kijelzővédő vásárlásán, ám a YouTube, meg úgy általában az internet, szokás szerint nem sokat segít a döntésben...

    Egyesek szerint sokkal jobb élmény a Paperlike/matt fólián rajzolni, ugyanakkor sokan említik, hogy textúrájából adódóan zavaróan szemcséssé teszi a kijelzőt. Gondolom az igazság - szokás szerint - valahol a kettő között lehet.

    Mondjuk, a Paperlike, mint gyártó, sanszosan körbepromózta magát a (digitális) youtuber-művészek körében, tehát kérdéses, hogy a termékeikre vonatkozó "kritikák"-nak mekkora hányada lehet őszinte.

Új hozzászólás Aktív témák