Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nekton

    aktív tag

    válasz mSchumi87 #27881 üzenetére

    Nem! Nem tudod tönkretenni. Semmilyen tisztességes USB-s adapter nem tesz tönkre semmilyen eszközt. Itt a t"isztességesen" van a hangsúly. LEhet, hogy egy ötforintos hamis vacak átengedi a 230-at és leégeti az eszközt, majd a lakást is, de itt most egy rendes Samsung töltőről van szó. :K

    Az USB kimenetek szabványosítva vannak. Édesmindegy, melyik gyártó eszköze, tartania kell magát a szabványhoz. Hasonlat: Az otthoni fali csatlakozóaljzat. A kérdés, pl.: "Ha Budapesten vettem a porszívót, akkor Győrben a Jedlik nyos utca 1. szám alatt bedughatom-e a falba és használhatom-e?" Igen. Magyarországon, 2020-ban, mindenhol egységes a hálózati feszültség, frekvencia és ezek toleranciája. Az USB pedig az egész világon egységes, világszabvány által leírt paraméterek között van már a kezdetek óta. :K

    szerk:
    Persze az benne van a levegőben, hogy amikor tegnapelőtt bementem az iCentre-be, akkor előtte nem utánanézve rákérdeztem az eladótól, hogy az Apple telefonok a gyorstöltést valamilyen saját megoldással, vagy pl. USB-PD szabvány alapján veszik-e fel?. A válasz, hogy bármilyen töltőről felveszik a delejt (nem ez volt a kérdés), de nagyon kell vigyázni és csak az Apple töltők ajánlottak. Bullshit! :W
    Ez kíváncsivá tett és megkérdeztem egy közeli GSM boltban is, ahol voltak Apple cuccok. Ott ugyanezt a választ kaptam, megspékalve azzal, hogy az Apple TÖLTŐKBEN van egy "akkukímélő chip", ami "nem enged annyi áramot a telefonra, amikor az már feltöltődött, hiszen ha egész végik kiadja a 2,4 Ampert, akkor az nem jó" ÁÁÁ"! :O Megabullshit! Mi az hogy "kiadja a 2,4 Ampert"? Ilyen nincs. Az áramot mindig a feszültség "hajtja át" egy áramkörön és az áramerősséget a ráadott terhelés határozza meg. A terhelést pedig jelen esetben a telefon töltésvezérlő áramköre határozza meg. Azóta utánanéztem. Sima USB-PD az összes jelenlegi Apple cucc.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák