Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz vezeralmos2 #28792 üzenetére

    3600x em volt nekem is... Mindig vásárolok egy AMD-t kipróbálni már az FX korszaktól fogva, mert nagyon jó ár-érték arányúak. De ilyenkor kiábrándulok mindig :( A 3D-s AMD-knek adtam volna még esélyt, de láttam egy Ipon tesztet a 7800X3D ről, ami szanaszét mikrolaggolta magát... konkrétan minden második tesztben 0 volt a min fps... (nem az 1% meg a 0,1%) hanem a min fps...

    Azóta nem merek bevállalni AMD-t még kipróbálni sem.

    Egyébként az Arrow Lake elvileg HT és E mag nélküli gen lesz... Legalábbis most egy engineering sample 24 mag 24 szálas CPU-t fedeztek fel valahol...

    Ugye az alapvető probléma Skylake óta az intelnél az, ha kikapcsolod a HT-t akkor erősebb az Intel CPU játékok alatt...

    Nekem volt egy i7 8086k CPU-m az konkrétan 10% fps-t hozott ha HT offoltam a magokat, illetve a single core teljesítmény +5% ot hozott CPU-Z szerint.

    Az E-magok szerepe elvileg ezt a hibát vélte kiküszöbölni, hiszen azok nem kaptak HT-t. Hogy azok az utasítások, amik egy szálon jobban futnak, azokat kapja meg az E-mag. Amik meg több szálon, azokat a P mag.

    Azonban ha 24 fizikai magod lesz, akkor értelmetlen HT és nonHT magokra osztani a dolgokat, csak bonyolítják a műveletet, illetve osztozniuk is kell a cachen... Így szerintem nem lesznek már az Arrowban, nem mellesleg az IPC is jobban növelhető így... :K

    Ez az én véleményem.

Új hozzászólás Aktív témák