Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D55

    aktív tag

    válasz turho #18106 üzenetére

    Mondjuk annyiban tényleg nem optimális ahogy én ebből kiveszem, hogy a meleg levegő felfelé igyekezne menni, te meg ha jól értem pont lefelé fújod. Viszont mondom, nekem a legkisebb 120-as változat (MX-4 pasztával) tudja ugyanezt a 95-96 fok környékét 225W körüli hőterheléssel. Nálam úgy van, hogy az előlapról fúj befelé, majd onnan hátrafelé, illetve felfelé tol kifelé még 1-1 12cm-es venti. Ja, meg azért adtam neki pluszba még egy P12-t a másik felére is, tehát push-pull configban van így a radiátor.

    Egyébként pár fokot nekem még hozott az, hogy a blokknál a távtartókra ráhúztam jobban, mert az első felszerelés és pár nap működés után még kézzel is nagyon könnyen tudtam szorítani rajtuk majd 90 foknyit, plusz leszerelésnél a hővezető paszta rajzolata is arról árulkodott, hogy az IHS széleinél egyik oldalon sem volt kellő leszorítóerő a coldplatenél. Az lehet a háttérben, hogy az LF II hátlapjának közepe eléggé felütközik az ILM backplate-jére a socket alatti területen és ezért a furatoknál a távtartókat valószínűleg elsőre nagyon húzza maga felé a hátlap 4 sarka, úgy érződik, hogy már jól meg vannak húzva, de idővel vagy már a következő lépésként történő blokk lefogatáskor ez az ellenállás enyhülhet, a lefogatófülek folyamatosan húzzák felfelé az egészet és így ha hézag tud keletkezni a távtartók alatt, ahogyan arról a későbbi könnyű ráhúzhatóság árulkodott, akkor az a hézag az IHS és a coldplate között is meg fog jelenni amennyiben ez nincs korrigálva.

    [ Szerkesztve ]

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz turho #18106 üzenetére

    Előkerestem a képet régről, amikor a 12900k-n volt nekem LF II 420. 280 W körül is 90 fok környékén tartotta a procit úgy, hogy delidelve sem volt.
    Bocsi a méret miatt [link]
    Egyébként először rosszul raktam fel, ha visszaolvasol a topikban, akkor láthatod a kálváriámat.
    Akkor még eléggé kezdő voltam minden téren. 1 év alatt LF II-ből (ami akkor nálam volt a csúcs mindentverő megoldás, legalábbis azt hittem) DD hűtés lett. :DDD Vigyázz ezzel a topikkal, mert hamaar százezreket költesz, ha beszippant. :C

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

Új hozzászólás Aktív témák