Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz jokeph #13148 üzenetére

    "Raptor Lake (K-s procik) tekintetében azt már most látom, hogy a közeljövőben célszerű lesz egy min Z690-es Prime lapot beszereznem, jelen árak tekintetében DDR4-est, ha csak nem lesz valami nagyon akciós jóféle legalább 6000+-os DDR5-ös 32 GB-os KIT."

    Ilyesmiken én is gondolkodom, valamikor jó lenne beszerezni egy értelmes árú Z lapot s akkor kicsit lehet én is újra fennebb emelkedek az átlag user szintjéről, kis UV, OC bizgetné a fantáziámat ha lenne rá lehetőség. Régebben foglalkoztam ilyesmivel kezdve nagyon rég egy 700MHz-es Duron-tól, aztán Athlon 64, Athlon X2, Intel i5-750, majd legutóbb Ryzen 1700. Jelenleg a B lappal sajnos semmi ilyesmi nem játszik, az én MSI-mnél legalábbis minden UV és OC lehetőség teljesítményromlást hoz.
    Én maradok mindenképp még DDR4 vonalon, a mostani kit-em elmegy egy darabig, még ha nem is kapok vele csúcs teljesítményt (62 GB/s Copy, 60ns, Dual Rank, 1T, Gear 1, elég ez nekem egy olcsó kittől). Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy a jobb DDR5 órajelek eléréséhez kézileg bele kell nyúlni az időzítésekbe/feszültségekbe, az XMP néha nem működik normálisan, főleg olcsóbb lapoknál. Nincs szükségem nekem ilyesmire, majd megveszem amikor ténylegesen kiforrja magát (úgy a 15-16-ös Intel széria környékén) addigra lehet úgyis újra esedékes lesz a platformcsere.

    "A B660M Steel Legend VRM-je elég jól sikerült, max 240W-os limit mellett elengedve CB23 teszt alatt 215W-os CPU package fogyasztás mellett is stabil marad az órajel és a VRM sem limitál, megvan a teljesítmény is végig."

    Alapvetően az én VRM-em is bírja, csak azért limitálom 215W-ra, hogy megfelelően tudjam hűteni a procit, másképp az i7 simán bekajálna 250W-ot CB23 alatt és jön a throttling hamar. Egyéb gondom nekem sincs, CPU, RAM, minden ment azonnal, és azóta is teljesen stabilan.

    Majd visszajelzek amikor kipróbáltam az SC2-t, nem tudom még mikor fog összejönni.

Új hozzászólás Aktív témák