Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blu79

    addikt

    válasz DroiDMester #11393 üzenetére

    Szia, ha a Strix socket sense akkor hogyan kalkulajam ki belőle a die senset ? 0.05v-0.07v kevesebb?

    ¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

  • palfitom

    félisten

    válasz DroiDMester #11393 üzenetére

    Mi az a 15 fokos motherboard hőmérséklet? Az erkélyen tesztelted, vagy mi? :)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • nkmedve

    őstag

    válasz DroiDMester #11393 üzenetére

    Nincs sok időm, úgyhogy csak erre reagálnék, mert szerintem innen ered több tévedés is:
    "hiába veszel 60-70é B660.at ha utána még vegyél mellé 40.é AIO-t hogy tudd hűteni benne a 13600K-t, vagy vissza kell fogni erősen a TDP-t hogy bírd hűteni, de akkor meg minek veszel 13600K-t? akkor elég egy 12400.is fele annyiért!"

    Az, hogy valaki AIO-t használ vagy sem, semmi köze a laphoz. Ha valaki egy átlagos léghűtővel akar hűteni egy 180-200W-os procit (esetleg egy 250W-os i7-et, mint én) akkor az eredmények nem lesznek a legjobbak. Ez teljesen független attól, hogy B vagy Z lap van a proci alatt. Egy léghűtő nem fogja Z lapban sem lehűteni azt a procit, tehát oda is kell az AIO (sokszor még az sem elég, delid vagy IHS módosítások kellenek).

    És nem, a TDP visszafogása léggel hűthető szintre nem vágja úgy agyon a teljesítményt mint ahogy azt itt leírtad (13600K -> 12400, most komolyan?), távolról sem. Ne ferdítsünk már ennyire, semmiben nem mozdítja elő a diskurzust.

    Amúgy az Asrock-os kép amit küldtél, még mindig OC-s (55/45-ös fix szorzóval), ennyire nehéz megérteni, hogy nem OC-ről (de még csak nem is UV-ről) beszélünk hanem default használatról? Értem, hogy ebben a topikban az emberek 90%-a OC-zik méregdrága lapokkal, de nem ártana néha elvonatkoztatni a saját felhasználási szokásoktól.
    Ha egy kicsit el tudnál vonatkoztatni a rekord OC eredményektől, csúcs DDR5 frekvenciáktól, delid és hasonló nyalánkságoktól akkor szerintem neked is világos lenne, hogy vannak helyzetek amikor egy közepes B lap (DDR4-el pl., mert az már sokaknak van otthon) teljesen vállalható kompromisszum lehet sok user-nek, szemben egy kb. 1.5-2x annyiba kerülő fapados Z lappal. Azt sem ártana figyelembe venni, hogy egy halott platformról beszélünk amibe várhatóan már nem jön új proci, így szerintem teljesen érthető, hogy sokan nem akarnak ebbe fölöslegesen invesztálni.

Új hozzászólás Aktív témák