Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz DroiDMester #9964 üzenetére

    Nem sértődöm meg, semmi gond ;)

    Ezt szeretem, ez egy hobbi, jól elvagyok a kis "értelmetlen" kísérleteimmel. Ebből a konfigból szerintem nagyon jó eredményeket hoztam ki. Kicsit megkésve ugyan, jobb lett volna úgy 1.5 évvel ezelőtt. Ami igazából tetszik, hogy pont nem agyonfeszelést csinálok, hanem a leg optimálisabb arányokat kísérletezem ki.
    AC 5GHz számomra teljesen a max, értelmetlen tovább vinni. A memóriákat is ha megnézed, egy nagyon ritka "jó" eredményt hoznak. Van jobb is, de a lényeg, hogy mekkora feszen, hány Watt.
    Igen, ezt jól írod, a télen jól meg tudtam hűteni, egész másként viselkedik, de tartott 10 percembe átállni. OK, lehet több, mivel ennek sosincs vége.
    Nekem egy középkategóriás lap nem való, hiányozna a "molyolás", mert ez nekem tetszik.

    Azért a "Nyári üzemmód" sem rossz:
    [Extrém AVX és 1.137-1.146V VCore] (Fix Freki/Fix Fesz)

    Ez a kész profil, energiatakarékos, de pont olyan erős, mint a fixált.
    [Extrém AVX + Furmark 1.154V VCore] (Adaptív Fesz/3.6-5GHz)
    Ez a P95 small FFT alatt van picivel, sokkal nagyobb, mint az AVX nélküli P95. Mivel a komplett rendszert akartam tesztelni, így kapott egy 320W-os terhelést a VGA. Így a korrekt, mivel az is fűti a kört. VID és Watt dolgok is offsetekkel helyreállítva, itt az adaptívnál ez sokkal szüttyögősebb, mivel változik minden, és a frekikhez rendelgetem a VCore-t is, ill. a VID-et is.

    Szuperstabil RAM Profil is az új Advanced TM5-tel hibázott, de azt is pikk-pakk stabilizáltam az új hőfokokra.

    TM5 Advanced Teszt Azonnal hibázott, így korrekciózni kellett.
    TM5 régi verzióval Extreme1, bár sokkal később talált hibát, de biztos ami biztos. Így toltam ezzel is 3 ciklust.
    P95 Large FFT IMC Teszt, mert enélkül lótúró az egész.

    Igen, a nyári átállás megvolt. Sajnos ez van, a hidegebb víz azért tud segíteni. Ezt most direkt kinyitott pinceajtóval csináltam, ~23C a hűtővíz. Stabilitásra mentem, mindenhol AVX on, ahogy illik, bár ilyen terhelést nem fog kapni soha.
    Ez sem rossz, bár a hideg jobb volt. Sok sok kísérletezés volt ezt ilyenre belőni, de szeretem, ezért nekem olyan lap nem is kell, ahol nincs ennyire szabad kezem. Nekem ne állogassa a BIOS :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák