Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz Laraxior #8945 üzenetére

    Na jó, érezd az ironiát ;)
    Én szeretek "molyolni", kikeresni a végleteket, aztán stabilitásteszten ellenőrzöm is.
    Igen, HWBot megfelelő hely, ott vannak szép eredmények.
    Ok, e két dolog nem összekeverendő, oda untig elég a "Benchstabil", azokat nem tesztelem ki stabilitásra, értelme sincs. Viszont jó móka, annak is megvan a szépsége.
    A 4000cl14-ből lehet kihozni egy olyan 24/7-es profilt, ami extrém teljesítményt ad. Lentebb pont ezt mutattam meg, hogy a 3200cl14-el lehetetlen stabilan ezt kihozni. Ki lehet, de nem egyenes főidőzítéssekkel.
    Persze elégedett vagyok ezzel is, ez egy ilyen hobbi.
    Nekem az tetszik az egészbe, hogy van egy alap, és abból mennyire tudok elrugaszkodni, belőle max-ként kihozni. Az nekem nem jelent sokat, hogy megveszek egy erőművet, aztán belövöm ac 5ghz-re. Saját kategóriájában vetem össze, kísérletezek a feszültségekkel, hogy mit hol mennyire lehet levinni, mi a határ, abból mi a max amit ki tudok hozni. Van amikor már egymás rovására megy, de akkor kompromisszumok jönnek. Pl ott van a vcore csökkentés, 1.11V-ban megállapodtam, lehet lejjebb is menni, de az már más rovására menne. Ez egy érdekes "hóbort", nekem tetszik, hogy a CML-ből miket ki lehet hozni.
    Persze a másik véglet is, a HWBot-os is ;)

Új hozzászólás Aktív témák