Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Roba #4325 üzenetére

    Igen, valószínű ASUS lapnál (MSI-m van, így sajnos nem tudom pontosan, de majd valaki megerősíti) a Min. Cache Ratio és Max. Cache Ratio lesz a ring ratio.

    Az én lapomnál van AUTO, és van fixen beírható max. érték a ring ratio-nál. A minimum-ot leveszi automatikusan, amint kisebb órajelre (szorzóra) vált a CPU.

    Ha BIOS-ban dynamic szorzóval használod a procit (Win kiegyensúlyozott profil, Intel SpeedStep / Speedshift ON, hogy visszavegye kis load esetén az órajelet) akkor idle-ben lemegy 800 MHz-re a CPU, a min. cpu szorzó tehát 8, itt lehet 1:1 core:uncore, azaz a minimum ebben az esetben legyen 8 szerintem.

    Ha BIOS-ban fix frekire beállított értéken használod a cpu-t, akkor legyen mindkét érték (min-max) ugyanaz. Vagy ha van "fix" beállítási érték, ahol csak 1 mezőben kell megadnod az értékét, akkor tedd arra.

    Nyilván a minél nagyobb uncore a jó, de ha az a cél, hogy normális fesszel (pl. léggel be lehessen hűteni egy 5 GHzen futó példányt) menjen a tuning, akkor a magas ring ratio csak gátló tényező lesz. De ez is lap/proci függvénye.

Új hozzászólás Aktív témák