Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz saabtomi #12739 üzenetére

    Köszi. Mostantól megöl az unalom, végeztem mindenféle összehasonlítással :))
    Rakétával kezdődött a ddr5 pályafutása, csak itt időhiány miatt elhalasztották.
    Gyakorlatilag a ddr5 lapokba egy átalakítóval passzolnak a ddr4 modulok is, de a drótozás miatt halott ügy, nincs is értelme.
    Igen erős szorítás mellett sem értem utól a Gear1, azaz a valódi üzemet.
    Ddr5 jedec 4800mhz cl40. Ma már látjuk hogy a G2 ugyanazon a frekin hozza ugyanazt.
    Imc 2000mhz, ddr4-nél 4000, ddr5-nél 8000mhz. Időzítéstől, hogy mennyire laza vagy szoros, nagyban függ.
    A G2 egyetlen előnye az alacsonyabb feszültségek. Sávszél ugyan van, de a játékosokat nem kimondottan érdekli.
    ADL-nél már élesbe indult a ddr5, természetesen a jobb game benchek nem a ddr5-nek köszönhetőek, hanem az ipc-nek.
    RKL a 700 pontos cpuz egyszálassal már igencsak ugrott a CML-hez képest, ADL 800 felett, RPL 900-1000 pont. Azok aztán meglöknek mindent.
    Ez a 4800 egyenes CL18 18 18 meg szerintem példás a maga 1.48V-on stabilizált feszeivel.
    19 26 16-ot csinált szinte mindenki, az meg nyitott, én nem szeretem. Írás/olvasás is meglett 5-ös értéken, másolás is 6/1-en.
    24/7-es kimaxolás ;)
    Jöhet az oc :))

Új hozzászólás Aktív témák