Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz Create. #12459 üzenetére

    Sosem befolyásolnék senkit, de a Raptor Lake egy igen "vaddisznó" lett. Nagyon dúrván hozza a plusz teljesítményt, alacsony fogyasztással.
    Az elmúlt hónapokban mást sem csináltam, csak procikat vettem, teszteltem, majd eladtam. Én nem játszom már, dolgozni meg nem pc-vel szoktam. Igazából csak kipróbáltam és megnéztem mit tudnak.
    A RPL abszolut Nr.1
    Az, hogy szükség van e rá, azt el kell döntenie mindenkinek.
    Az én kis kedvencem egy 11600k lett, teljesen jó teljesítményt ad, hűthető, rendesen beállítva energiatakarékos is.
    Mondom ezt úgy, hogy egy igen ritka Raptor tulaj vagyok, itt a PH-n talán nincs is olyan 13700k, ami ennyire menne.
    (~1.12V-on megy allcore 5500MHz-et, 2 maggal 5800MHz-et)
    Nagyon szép, nagyon jó, csak minimum egy 4090 kártya kell mellé, de még annak is beletörik az pengéje.
    Teljesen felesleges volt megvennem, mivel azt a teljesítményt amit ad, én nem használom ki.
    Rengeteg pénzembe került mire azt a cpu-t kiválasztottam, hogy a 700k-ból a legjobb legyen.
    A 11400 sem rossz a 6600-hoz, ha alkalmazásokban, egyéb dolgokban vonzóbb, lépd meg.
    A 11700k-val lesz egy erősebb cpu-d, amit lehet szépen testreszabni.
    Rokettát nem annyira egyszerű um. "energiatakarékosra" belőni, de lehet. Az én alaplapomba 4 db nvme-t lehet beépíteni, ebből 1 db a cpu-ba kötött slot pcie 4.0.
    Pont 2 napja kapott egy ilyen ssd-t, én elégedett vagyok vele.
    Raptor újabb, jobb, ezért is írtam, hogy se nem le, és nem is rábeszélni akarlak.
    Legolcsóbb verzió amúgy egyértelmű, 11400f ki, 11700k be, pont. Privát véleményem, hogy ez még pár évig teljesen használható konfig marad.

    ×××××××××××××××××××××××××××××××××××

    Ezt csak úgy mindenkinek, bár ide passzol:

    Én kicsit elfogult vagyok a játékteljesítménnyel, érdemes megnézni az alábbi tesztet.
    Tomb Raider Benchmarkra nyugodtan lehet mondani, hogy jelenleg a legjobb.
    Tudom cpu és gpu limitre is vágni, miközben hasznos részeredményeket is ad. Sokszor nem is értem a népeket, hogy proci topikokban miért pattognak a full grafikás 4k mérésekhez.
    Egy kimaxolt grafikánál ugyanaz lesz az fps, mivel gpu limiten van. Ha több fps-t ad egy jobb cpu, akkor az még nem gpu limit.
    Az alany egy 1080Ti, ami nem is rég a világ legjobbja volt. Ez a sors vár mindre, nem is lényeges.
    1080p-ben gpu limitre teszem a Benchmarkot, tehát közel sem 4k.
    A versenyzők egy 10400f CML, és egy 13700k RPL.
    Az ember azt hinné, hogy az új Raptor majd erősebb lesz a kis 6 magos, OC nélküli procitól. Hát gpu limiten nem, pont ugyanannyi fps-t érnek el.
    A 10400f is tud 95 fps-t adni, meg a 13700k is. A gpu felmondja a szolgálatot 95fps-nél kimaxolt grafikán. A videókártya javítani sosem fog az fps-eken, csak elrontani tudja.
    Cpu fps jóval több, mint a gpu fps.

    10400f / 1080Ti 2038-2050 MHz-re tuningolva:



    13700k / 1080Ti 2038-2050MHz-re tuningolva:

    A saját 1080Ti-m, ugyanaz a hardver, csak átkerült egy 13700k, 5500MHz / 4300MHz CL17 ram alá.
    Ugyanezt megcsináltam egy RTX3080 kártyával is, 1080p-n kimaxolva 124 fps-t tudnak hozni.
    Procikat ezért nem mérünk, tesztelünk 4k kimaxolt grafikán, mert a gpu belerondít az egészbe.
    Cpu-t csak 720 low-on, vagy mégrosszabb beállításon lehet mérni.
    Persze, ha most elkezdeném levenni a grafikai beállításokat, nőne az fps, aztán egy idő múlva a kis 10400f limites lenne, a gpu már tudna többet, de a 10400f nem tudná adagolni a frame-eket, de a 13700 tudná.
    Ezért édekelne egy 1080p maxed out a 4090-nél mégis mi, mennyi.
    Bocs, ha vkit untattam ezzel, csak itt a PH-n is olvasni annyi "sületlenséget", hogy miért mérnek 720p-n trágya grafikával procit, hát ezért.
    Mind a mai napig olvasni, látni ilyet. 2 napja az amd proci topikban, "végre 4k teszt"... Az egy pontatlan vacak, hacsak nem egy RTX7090Ti-vel csanálták. Talán azzal már lehetne...
    Ez így jól érzékelteti, hogy egy 10400 és egy 13700 is "lehet egyenlő", persze sosem, de ha a gpu limiten van, tud ilyen is lenni.

    Laraxior:
    Ezért vagyok kíváncsi a 4090-re. Emlékembe az él, hogy 4090-nel 140-150 fps is lehetséges 1080p-ben.
    TR Bench nem véletlen mindenhol oc fórumokon etalon.
    Legyencaz cpu vagy gpu, a játékmotor skálázódik a jobb hardverekkel. (Még)

Új hozzászólás Aktív témák