Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz Baryka007 #10022 üzenetére

    Feleslegesen ne dobj ki pénzt. Lap/ram megvan, olyan meg sosincs, hogy tökéletes. Egyébként a z490-ben hibátlan a 11. gen, tehát mellé nem nyúlsz. A 11-ből is láttam olyat, ami tudta a 4.7GHz-et (Cache), de brutál feszültségen. Az meg sajnos már majdnem hűthetetlen...
    10900k-ból is találkoztam olyannal, jobb sp számmal, ahol a core frekit 5GHz-en 1.24V-on épp tartotta non avx-en.
    Lutri mind, de a 11-ben átlagban az erősebb magok miatt nagyobb fesz kell, melegednek nagyon.
    Egy "szuper" példányt lehet megtartanék, de esély olyanra nem sok.
    Az alábbi képet ha megnézed, a világon nem sok van abból.
    1.0V-on tud 5G-t. 1.10V-on az 5.1G-t. Feljebb értelmetlen menni vele, mivel játékteljesítményben nem ad, hacsak a cache-t nem akarja az ember emelni, ami ad viszont teljesítményt. Simán tudják az átlagos 10-esek 24/7-re a 4.7-4.8GHz-es uncore frekit. 16 Mb L3 vs 20Mb. Ez is jobb. Memóriát is jobban kezeli, itt nincs max 3800-4000MHz, de ki kell itt is fogni.
    Másik oldal előnye a pcie 4, illetve az erősebb egyszálas.
    Alaphangon, tehát oc nélkül viszont szerintem egál, és én is oc nélkül használom. Vagyis ez is oc, csak visszafogottabb, mint az alap. Nálam a lehető legfontosabb, hogy ne érje el a 40°C-t játék alatt. Jelenleg 22-24°C-os vízzel 30-32, ami nekem tetszik.
    Szerintem a legolcsóbb opció neked ez a két gen, aztán úgyis jön a Meteor meg a 3d v-cache, dömping lesz. SR kittel meg semmi baj nincs, lehet a cr1-et be tudod vele húzni, akkor meg perfekt. Nyavajás lottó meg kedvet tud szegni nagyon.
    Bármelyiket választod, akár jó is lehet ;)

Új hozzászólás Aktív témák