Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snecy20

    veterán

    válasz MPowerPH #980 üzenetére

    Szerintem abban konszenzus van, hogy nem. Igazából nem is tudom hány generációt kéne visszalépkedni, hogy azt lehessen mondani, hogy egyértelműen érdemes lenne...

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • schawo

    titán

    válasz MPowerPH #980 üzenetére

    Megéri? Megéri egy fillért is költeni pc-re? Az egy pénztemető. De ha a leggyorsabb normál asztali cpu-t keresed, akkor megéri. Ha az a kérdés, hogy a plusz 30% költségért kapsz-e legalább 30%-kal gyorsabb procit, akkor megéri. Ha az a kérdés, hogy a plusz 30% költség hoz-e legalább +30% fpst, akkor megint nem éri meg a csökkenő megtérülés jegyében. :)

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MPowerPH #980 üzenetére

    Ja, csak Ryzen :K ... igen ... csak azt ne. ;]
    Viccet félretéve is, az szerintem csak annak éri meg akinek fél-komoly munkára kell (videókódolgatás, szoftver render, ilyesmik), mégis ki akarja centizni az utolsó forintig a gépet (mondjuk egy diák, aki még nem igazán keres azzal a munkával, vagy akinek csak hobbi, és nem termeli, hanem viszi a pénzt az is, amiben sokan alapvetően inkább megélhetést keresnek).

    Ha visszatérünk "a felnőttek asztalához" (Intel ;]): szerintem nem. Én legalább is két nap után a 2500K -> 8600K cserét sem érzem megalapozottnak. Nem sajnálom, és elég jól tisztában voltam vele, hogy mit csinálok, mielőtt beleugrottam, de utólag sohasem tudom kihagyni azt a lépést, mikor józanul visszatekintek rá, hogy mit csináltam, és kicsit megbánom, de szinte mindennel így vagyok (mindegy, hogy 5 percig vagy 5 napig gondolkozom és még szinte új, vagy rommá van koptatva a régi, amit cserélek, sohasem vagyok boldog ha pénzt költöttem, akkor sem ha nyugodtan "megengedhettem magamnak", de főleg drága dolgoknál foszlik el az illúzió, hogy "ez valami jó lesz", mert egy szint felett már alig kapsz bármi pluszt a felárért...).

    De komolyan... ma néztem, hogy ~15k-ért mennek a használt 2500K-k, egy 8600K-t pedig még sokáig nem kaptam volna meg brutóbb kisker 80k alatt (még a 80-ra is hónapokat kellhet volna várnom) és tudjuk, hogy nincs köztük hatalmas szakadék, ideális esetben +100% teljesítmény +400% árért, de a gyakorlatban néha kb. pont ugyan azt kapom (mert nincs "kihajtva", főleg nem mind a 6 mag...).

    Neked 7700K-ról, hát... nem tudom hol vennéd észre...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák