Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz DeckardCain #8937 üzenetére

    Én is megvettem anno a Z370 Taichinak a wifis változatát (Fatal1ty Z370 Professional Gaming i7), mert h ezek fixen viszik az 5+ Ghz-et 8700K-val.
    Hát első körben max kisebb terhelésű játékokkal ment volna az 5GHz, különben throttling.
    Ment rá a delid és rézkupak nálam is, és most viszi az 5.2GHz-et AVX 2 offsettel olyan hőfokkal, mint előtte 4.7GHz-en... Azért 2-3 óra x264 streamelés után (80-90% cpu terhelés végig) kékhalálozik, szóval vagy több feszültség kell neki, vagy mégsem stabil.
    Viszont a benchmarkokat lenyomtam, látom h mi a határ.

    A hétköznapi használatra viszont nekem fontosabb a stabilitás, mert kiégek ha kékhalál ér v. kidob a játék, úgyhogy szépen visszaraktam 4.7ghz-re, a memória tuningját is visszább vettem, és most minden baba, viszont ezt egy fele v. 2/3 ennyibe kerülő alaplap is tudta volna, és még delidre sem lett volna feltétlen szükség. Az AsRock pedig eleve budget vételnek számított, szóval aki 100+ ezreket költ alaplapra, az nem bizti h hasznosan költi el a pénzét :U

    Egyébként megkockáztatom, hogy ez a fix 4.7ghz-es tuning sem szükséges dolog, mert nincs cpu limit csak max 1-2szálas progiknál.

Új hozzászólás Aktív témák