Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz nyozo #24510 üzenetére

    Előbb olvasd át:

    Kezdésnek a RAM-okra az XMP-t állítsd be.

    Nézd meg hogy hány profilod van hozzá (nekem 2) és melyik profilban milyen órajelet és késleltetést ad. Válaszd azt amelyiknek minél kisebb a késleltetése, de lehetőleg a 2133 MH

    Ha megvan a legjobb opció akkor mentés és kilépés a BIOS-ból.

    Utána Windows-ból így XMP-vel tesztelj a Cinebench R20-ban és R23-ban 3-3 kört (de ne single-ben :D ) majd a kapott eredményeket rögzítsd valahova hogy lásd milyen a géped aktuális teljesítménye és milyen lett a finomhangolás után.

    Még korábban MPowerPH fórumtárs írt egy szép összefoglalót.

    Olvasd át és aminél írja hogy fixálni kell adott értékre azt fixáld. Máskülönben feleslegesen feszeli az alaplap az adott értékeket... a hűvösebb-stabilabb működés érdekében meg nem kell auto-n hagyni adott beállításokat.

    Elsőként a javasolt fixálandó értékeket írd át, majd mentsd el tesztelj szintén a korábbi prime95-ben small FFT beállítással egy 15-20 percet.

    Csak utána variáld a többit.

    De minden beállítás között érvényesítés után tesztelj. Ha sok mindent variálsz egyszerre, akkor nem fogod tudni hogy hol nyúltál bele úgy ami már gondot okoz.

    Lehet pár órás történet lesz, de 1x kell megcsinálni. Ha van lehetőséged akkor ments egy alap beállításos profilt és mentsd el az alap beállítások + XMP-t és így tovább. A végén lesz 4-5 profilod amiből vissza tudod tölteni azt amivel még oké volt a lap. Csak profil mentés előtt előbb tesztelj, hogy ne a hibásan beállított profilt töltsd be újra :)

    24/7 -re.
    Vcore: 1.4V (de nem fogod tudni huteni, szal ezzel addig menj, amig hutheto stresszteszt alatt is)
    Vccsa: 1.4V System Agent, magas memoria frekinel ez szokott elszallni. A 0.5V -os atlagos kulonbseg az IO -hoz kepest siman dupla/tripla is lehet.
    Vccio: 1.3V Ez maga a memoria vezerlo feszultsege. Nagyon konnyu instabilitast okozni, ha tultolod. Kell novelni, ha tobb modult hasznalsz, avagy nagyobb kapacitasuak a modulok, es ugye ha noveled a frekvenciat.
    Vdimm: Ez a memoria IC -tol fugg, az IMC tojik ra, mennyit allitasz be. B-Die van 1.55V gyari fesszel is, az UJ Hynix meg mar van 1.6V XMP fesszel is. Itt is csak a hutesre kell figyelni.
    Vpch: 1.15V, de normal esetben fixald 1.05V -on, mert nem kepvisel hozzaadott erteket.
    Vpll_oc: Ez problemas, es jo kerdes. Ha koveted a leirast, akkor feltolja 2.6V -ra is auton. Foloslegesen futi a procit, nekem 1.2V -on eleg volt max OC -ra, ez a default beallitas. Elvileg Giga lapokon pl. 1.25V a default, MSI -nel 1.2V, Asus 1.2V. LN2 alatt van haszna egyebkent. Vegigprobaltam, nem stabilizal semmit, de 1.1V alatt mar nem szereti a rendszer.
    Vpll: 1.2V Es erdekes, pl. Asus lapokon nincs VPLL monitor. En 1.2V -t allitottam be PLL Termination -nak, mert ezt javasoltak. Nem kell tobb neki. Kevesebbet allithatsz, de ennek van jotekony hatasa a stabilitasra.
    A tobbi az stimmel, de nem nagyon kell hozzajuk nyulni, viszont erdemes fixalni. Az Asus lapok pl. szeretik a CPU Standby V -feltolni 1.6V -ra egy bizonyos freki utan. Probaltam, semmit nem ad, ezert fixaltam 1.16V -on, ami Win alatt 1.17V.

    Esetedben gondolom nem fix órajelet és feszültséget akarsz 24/7-ben (mint amit pl én használok), így az összes magra állítsd be a 47-es szorzót avagy a 4700 MHz-et, CPU VCore-nál állítsd be az offset-et és teszteld ki mennyivel tudsz lemenni ami még stabil. Az LLC-t Auto-ról állítsd át LLC 4-re.

    Az NB avagy Ring/LLC clock-ra meg egy 4000 vagy akár 4500 MHz-et. Ez sok vizet nem zavar ha játékról van szó. Egyedül ponthajhászáskor jelent pár plusz pontot.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák