Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Robi BALBOA #24556 üzenetére

    sajnos sokkolni kell. anno én is úgy gondoltam, hogy egyik barátomnak megvan kitesztelve 3.0án a procja, megveszem rá a legböszmébb hűtőt, aztán úgy már halk is lesz (fontos volt, hogy tudjak aludni mellette), 3.0án nem is fogyaszt sokat szóval elég is lesz, meg beállításokkal se kell szívni sokat.

    08 március elején meg is lett a hűtő, egy IFX14, rajta egy 1600as Papstal. CM690, FSP500GLN, P5K, 2x2g geil BD, MSI 3870OC, hangkari, vinyók. gép dec végétől épült (kivéve lap, az megvolt aug végén, csak ideiglenes pénzhiány miatt szünetelt az építkezés), ha elkezdi az ember számolni, itt már bőven állt benne a pénz a 160-180as USD/HUF ellenére. ehhez képest a ház és a procihűtő inkompatibilis volt, a vidkari hűtője elviselhetetlenül hangos a raptorral és a házhűtőkkel együtt, mellesleg folyamatos BSOD és instabilitás, pedig az orthos és a 3dmark együtt lefutott, a proci meg 1.35öt kapott az 1.285ös vid ellenére -igen, szerintem itt már sejted, mi volt az egyik probléma-. Dirt 10-20percen belül fagy, Stalker, Crysis teljesen stabil. ekkor lelkes újonc voltam. még anno januárban regeltem be (addig csak readonly voltam).

    ugrás, június: p5k eladva, p35ds4em volt, dq6ra sajnáltam a pénzt, x38ról a tapasztalatok rosszak, p45ről változó -de drágák-, x48 nagyon drága. cm cosmosom volt. videokártyára hr03gt lett, miután elegem lett a rivatunerrel való szívásból. a procihűtő és a proci fel lett polírozva. ekkor tag voltam, de lehet már megvolt a fanatikus rang is.

    profi tuningban nem vagyok (amit elmondtál annak a nagyrésze kimaradt), de majdnem három éve megvan a procim. és volt mellette háromféle házam (codegen-690-cosmos), háromféle tápom -chief360, corsair cx400, fsp500gln-, háromféle hűtőm (gyári b3, ac7pro, Ifx14 végigpróbálva 10féle ventivel), két lapom (p5k és a p35-ds4). mellesleg rájöttem, hogy a digitális technika 1-2 és a számítógépes-architektúrák miért is fontos a gyakorlatban:). meg beszélgettem sok emberrel, aki ilyen procit húzott:)

    Winne: megbízható lap olyan 140-150Wos fogyasztásig. feljebb nem szabad küldeni, egyrészt 6fázisú és a fetek nem szeretik a terhelést, másrészt meg csak 4pines tápellátó csatija van, tehát összeéghetnek a csatlakozók (megesett már a topikban). 3.0ára bőven jó, procitól függően feljebb is (3.2-3.6 modellfüggően).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák