Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flac28

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szereztem még ősszel egy ilyen Pipo X8-ast, kedvezményest a gearbestreől. 2GB/64GB, Android4.4.4 + Win8.1bing.
    Eddig halogattam a windows 10-re frissítést, mert azt olvastam hogy nem tökéletes, hogy nem működik a display alján a windows gomb, pl,. De mivel már csak pár hónapig ingyenes, rászántam amgam. Először a pipo honlapon lévő win10 isoval akartam telepíteni, de végül mégis a windows frissítőjét használtam. "Letöltés, telepítés később". Egy hibaüzenettel először megállt, hogy nem lehet telepíteni, de a rendszer/ms honlap hibakereső/javítója megoldotta, és simán feltelepült a win 10.

    Szerencsére a win gomb maradt működőképes, a windows is aktivált maradtt.
    Viszont
    - a win8.1 hasznos hot corner/edges ("forró sarkai") eltűntek. Pedig azt igen praktikusnak találtam akár tabletként akár tv-re kötve használva, csak egérrel irányítva.
    -win8.1-nél sikerült úgy beállítani, hogy ha a HDMI be van dugva, akkor csak azon, a TV-n legyen kép, a boxon csak akkor, ha nincs rá dugva. Na win10nél csak vagy egyiken, vagy mindkettőn, vagy kiterjesztett képe van. (mondjuk majd kipróbálom az x8_driver.zip drivereit, hátha segít ezen.
    -végül, kicsit lassabbnak is tűnik a win10.

    Szóval.. a végén még lehet visszatérek a 8.1hez (elvileg a Windows.old meg $WINDOWS.~BT könyvtárak mentésével/átnevezésével 30 nap után nem törli azokat és vissza lehet még állítani. Megerősítést kérnék! )

    Tippek, tapasztalatok részetekről?

  • flac28

    csendes tag

    válasz idegen lény #3034 üzenetére

    32bitest, arra frissítette magától az updater, opciókat nem ajánlott. Valahol (freaktab) azt olvastam nem is lehet x64-est feltenni ha android is van rajta.

    Továbbra is nagyon töprengek visszategyem e a 8.1-et a kényelmi funkciói miatt.

Új hozzászólás Aktív témák