Aktív témák

  • Robert7x

    aktív tag

    válasz oregharcos #30 üzenetére

    Nem, PICre, de ott is ugyanígy megy.

    avr.tavir.hu Timer/Időzítő fejezet, valamint megszakítás.

    Kell neked egy megszakítás, a programodban ott szamolod, hogy hol jársz. 1 impulzus->ugrik egyet. Ugyanitt ellenőrzöl.Ha elérte a 1-t, akkor a Timer elindít (ez egy belső óra. Ennek kimenete mp-re magasra változik.Timer leketyeg, visszaváltozik alapszintre. Közben el tudod dönteni, hogy a timeridő alatt kell-e a 1-as számlálás letiltod v. engedélyezd a megszakításokat.


    De van az időzítőnek külső impulzuszszámláló módja is. Ha Timer-t járaszt(ez a Tiny-k esetén 0...256-ig megy, és a 256.ra generál egy megszakításrutint. A számlálás induljon 126-ról. Így a 100. pont egy megszakítást generál, ami a 10 sec-es L-H szineket adja.

    A program kb. 15-20 sor, kb. 0,5k (na jó, basicban írom, az ASM minek ide:)). a legkisebb ATTIny2313-ba belefér, vagy akár egy 8lábó minitinybe is ATTIny15-1L.
    A 2313-at ismerem, azzal jól meg lehet oldani.



    Igy vázlatrosan. De POChez nem értek - igazán - csak hever itt néhány. Nekem nem tetszett... Pap/Papné/Ministránsfiú esete. Én maradtam a papnénál:).

    Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

Aktív témák