Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Manci

    tag

    Szaasztok Skacok!

    3 kérdésem lenne a fórumokat, hozzászólásokat és RENGETEG teszteket immáron 3-4 hónapja olvasgatva...

    1.: Mi a tényleges/lényeges különbség az iMON 2.4G DT (PCI) és az iMON 2.4G LT (USB) között a nyilvánvaló csatlakozáskülönbséget nem tekintve a funkcionalitást nézve?

    2.: iMON VFD (silver) vagy iMON 2.4G DT/LT-t érdemesebb használni? Ez sztem NEM szubjektív, látva azt a rengeteg különbséget.

    3.: Antec NSK 2480 (mATX) + iMON VFD Silver együtt nagyon Xarul nézne ki? (szín, forma, elrendezés sorrendje)

    Év eleje óta tervezett HTPC-mben GA-MA78GM-S2H (mATX) lesz 4850e-vel, 2x1 giga Kingmax-szal (PC2-8500), 320-as/500-as Samsung/WD vinyóval, vmi pöpec DVD íróval optikázva (ezüst takarólap? vagy olyan színű tálcásat nézzek?), BT 2.0 és WiFi 108Mbps, X-Fi Xtreme Audio-val, normálisabb TV tunerrel és egy használt Club 3D 7600 GT-vel. Nomeg a fennt említett ház + távírányító (no de melyik?!) variációval.
    Alapjáraton projektoros filmnézéshez lesz és + monitoros zenehalgatáshoz (bill. + egér?!)
    Vagy sima XP lösz, de izmosan agyalok iMEDIAN (alapból kapnék ugyebár telj.ver.-t magyarul ugyebár...), vagy egyéb (ötletek?!) naon pöpec front-end-en is...

    Véleményekre volnék kiváncsi, nomeg segítségre is :)

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Aha. De. Igen.

  • Manci

    tag

    Ja igen.

    Antec Fusion, Black/Silver, v2.0 -eket Én is pontosan csak azért nem veszek, mert egész egyszerűen gagyi a távirányítójuk (amit nem is adnak hozzá), Xar a VFD-jük, ami meg beépített ugyebár. Kár, h nem lehet kapni simán VFD nélkül ezeket a szépséges darabokat :-( XP MCE-t meg nemes egyszerűséggel nem fogok használni, Nekem totálisan bejön már évek óta a BS Player + Winamp + ACDSee + Power DVD + egyebek Windows Media Player helyett....

    Aha. De. Igen.

  • Manci

    tag

    Ultra Bay-hez elég nagy gép kell, 3 nagy hely, ebből 2-t el is nyal az UB, 1 meg kell az optikázáshoz. NSK 2480 meg amúgy is mATX, így is csoda,h van benne 2 hely :) De azért köszi a tippet, sztem maradok a VFD-nél, a rádiós cuccos nem annyira fontos, de azért megfontolandó...
    iMedian HD helyett másik front-end esetleg? Vagy marad a jó öreg XP... ?!

    Konfigvélemény?

    [ Szerkesztve ]

    Aha. De. Igen.

  • Manci

    tag

    Végülis egy fekete iMon VFD lett a nyertes, amivel van 1 kisebb gondom...

    Power gomb csatija megy a VFD-be (2pin) ki/be kapcsolás.

    VFD-ből power gomb az alaplapra (2pin) ki/be kapcsolás.

    Van egy csati (5pin), amit a VFD-re kell nyomni, a másik végén pedig USB van, ezt simán (külső) USB-be be lehet dugni jel és/vagy áram miatt, vagy akár 1 hozzá adott átalakító segítségével egy másik csatival (4pin + 1 non) közvetlen az alaplapra bármelyik belső USB-re.

    Van még egy negyedik csati is (3pin), amit egy hozzá adott toldás segítségével az alaplapi 24 pin-es "nagybetáp"-ból jön ki, gondolom ez látja el árammal a cuccost.

    A lényeg, h minen be van dugva rendesen, semmi nem kontaktos, elöbb a drivert raktam fel (iMON kezelő, iMEDIAN, hardware driver) és uitána dugtam az USB-t közvetlenül egy működő USB-re kívülről, és SEMMIT sem ír ki a cuccos, meg sem pisszen, az XP fel sem ismeri, h valami xtra cucc lenne USB-n (ismeretlen), vagy bármi egyéb.

    Tapasztalat? Vélemény?

    Aha. De. Igen.

  • Manci

    tag

    Jól van, helyes, akkor jól sejtettem, nagyon valószínű, h gázos a vas. Én is tökéletesen kötöttem be, utólag még meg is bizonyosodtam e gyönyörű, egyértelmű és szemléletes ábrácska segítségével...
    A vas visszakerült a boltba még ma zárás előtt, hnap délelött kapok nyú van-t :)

    (mostmár tényleg merem remélni, h rossz, eléggé cinkes lenne, ha mégis fogyatékos lennék 14 év gépépítés után és jó lenne ....... )

    Aha. De. Igen.

  • Manci

    tag

    Ennyi volt, simán rossz volt a VFD kijelzőm, vagy áramot nem kapott megfelelően, vagy az USB (jel/adat esetleg szintén áram) kábelnél volt a probléma. Azóta pöpecül, pöccre megy, minden oké.

    Szépen mindent össze kell dugogatni (kb. 10 sec), gép bekapcs, telepítő CD-vel felraksz mindent ami kell/felajánl alapból (iMON kezelő, iMEDIAN, hardware driver), végén az USB-t is bedugod ahova akarod, és azóta a cuccos életre kelt...

    [ Szerkesztve ]

    Aha. De. Igen.

Új hozzászólás Aktív témák