Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taltos

    senior tag

    válasz evone #8671 üzenetére

    Meglehetősen hosszú történet. Pár hajnali órákban elkövetett particionálás, pár linux disztribúció kipróbálása és széttúrása, és hasonlók miatt történt meg. Ja! Volt pár PEBKAC is. :D Összességében elmondható, hogy kijöhettem volna kevesebbel is, ha fáradt állapotomban már nem bűvészkedek a gép előtt.

    Egyébként a Linuxozáson nagyon felhúztam magam. Ha most leírom mik idegesítettek, biztos jól megkapom majd, hogy ezekr mindre van jó megoldás, de vizsgára kell készülnöm, és nem értem most rá tökölni a dologgal.

    bwoay: Kicsit félreérthetően írtam az előbb, de a lényeg: mikor telefonos aktiválást kér az ember, akkor kiír az ablakba egy hosszú kódot, amit be kell írni a tlefonon keresztül. Ezt a kódot kell leírni egy papirra. Ezután a telefonból visszaolvasnak egy másik kódot. Ezt is le kell írni. Ez egy darab, de adhat mást is az ablakban (amihez mást diktálnának le telefonon), viszont annál a résznél, amikor kiírja a gép a számot, ott lehet back / next -tel játszani és ennek hatására véletlenszerűen ajánl fel kódot egy pool -ból. Ezzel amikor azt ajánlja fel, amit korábban kiírtunk a papirra, akkor nem kell tökölni a telefonnal. Egyébként nincs sok számsor, tippre 3-4.

    Matt Kohut-ot nem ismerem, de majd utána keresek. A Hotkey Driveres nem baj, csak sehol nincs leírva. A hivatalos Lenovo Windows 7 Clean Install -os doksiban is még a Lenovo Interface Driver szerepel, de emlékeim szerint a Hotkey leírásában sem volt semmi. Mivel ezt elvileg minden más driver előtt kellene felrakni, ezért így már nem olyan jó, hogy sehol sincs leírva.

    Egyébként nem olyan vészes, hogy elhagyhatóak ezek a dolgok, mert ez nem azt jelenti, hogy a Lenovo lusta volna foglalkozni velük, hanem hogy a Windows 7-be ennyire jól el van látva ilyen szoftverekkel is. Az utóbbi időben egyre csak meglep, eszméletlenül jól összerakott rendszer. XP alatt még elhiszem, hogy lehetett ilyesmikkel emelni a funkcionalitást, de manapság már nem feltétlen kell újat mutatni a programoknak, a Windowsba építettek is bőven elegendők.

Új hozzászólás Aktív témák