Keresés

Aktív témák

  • mustang

    csendes tag

    válasz Nyuf #59 üzenetére

    Hát ja! Ez a beépített akksis dolog (vagyis ami nem ceruzaakksi) meglehetösen idegesítö... Ha nem lenne az, akkor kinézet alapján én az MPIO FL300-at választanám (bocs h off vagyok egy kicsit), de annak is beépített akksija van és CSAK usb-rol toltheto... ami még így önmagában a hétköznapokban nem is gáz, mert fel tudom egyik napról a másikra tölteni, de pl mit csináljak egy nyaraláskor?! Mondjuk engem már az is idegesít amikor a CD lejatszómban útban a sulifelé lemerül az elem ---- ezért is akarok mindenképp elemes/akksis megoldású playert venni! :)

    :: TIESTO :: Nr.1 DJ of the WOLRD ::

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Nyuf #62 üzenetére

    így igaz, de megközelítheted a kérdést úgy is,
    hogy ha neked az a 3 rugó nem oszt, nem szoroz,
    akkor vajon mennyit számított volna a gyártónak,
    ha mellékel egyet a lejátszóhoz. neked a 3 rugós vételár,
    nekik meg az 500 Ft-os gyártási költség :)

    amúgy mobiltelefonkhoz is jár a hálózati töltő :D
    (még ha ez némileg más is)

    és az iRiveremhez is ott volt a dobozban.

    egyébként szerintem is jó a U2,
    de mint már mondtam, engem a 128 kb/s-ban maximalizált felvételi limit zavar nagyon. ezt a dolgot bosszantóbbnak tartom, mint a töltő hiányát,
    mert az valszeg én is megvenném utólag, ha ilyen lejátszót szeretnék,
    de a másik problémára (tudtommal) nincs megoldás.

    tényleg: az OK, hogy létezik hozzá hálózati töltő,
    de tud valaki olyan üzletről Mo.-n, ahol ezt konkrétan meg is lehet venni?
    pl. infopatikánál van? (mér' nem nézem meg? :B)


    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Nyuf #62 üzenetére

    Nézd, Te teljesen más oldalról közelíted meg a kérdést: nekem pont az akkumulátor tetszik a dologban. Mondhatjuk, hogy szerencsés helyzetben vagyok, hiszen szinte mindenhol, ahol megfordulok, hozzájuthatok egy USB csatlakozóval felszerelt számítógéphez is, tehát minden nap tudom tölteni az akksit. Tudom, most jön az, hogy ''És ha elfelejted?''... Ennyi erővel elfelejthetem elvinni a tartalék elemet vagy a ceruzaakkukat feltölteni.

    ''Amugy az iaudio 5 kisebb mint a g3 és a kijelzöje is szebb, söt elméletileg dupla akkora mint a g3-nak''

    Jó lenne, ha utánanéznél annak, amit állítasz. Az iAUDIO 5 77x35x18 mm, az iAUDIO G3 64x45x17 mm. A kijelzője mitől lenne szebb? Szép nagy a mérete, sok információt mutat, azonban csak a fele pontmátrixos, így pl. a dalszövegeket (ha igényed van az ilyesmire) csak a 128x64 pixeles pontmátrix kijelzőn tudja megjeleníteni, ami pontosan olyan felbontású, mint a G3 kijelzője. Az i5 kiegészítő szegmenses kijelzője nagyon hasznos ugyanakkor, mindenképpen a lejátszó egyik erőssége. A sokféle háttérszínt nem kommentálom, ez inkább a Távol-Keleten növeli a készülék eladhatóságát. Ugyanakkor a kezelése jóval kényelmetlenebb, mint az U2-é vagy a G3-é. Tapasztalatból mondom.

    Ezzel csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egyáltalán nem egyértelmű egyik lejátszó előnye sem, az egyén preferenciái és igényei határozzák meg a rangsort, ugyanis tudását tekintve mindhárom készülék azonos, csupán a tálalása más és más.

    Egyértelműen a hordozható MP3 lejátszó készülékek piacának egyik csúcsszereplője az iAUDIO.

    Bwoay: Igen, van az Infopatikának adapterje:

    ''Muzio hálózati adapter/töltő

    Ára: 2500 Ft

    Az alábbi készülékkel használható:
    iAudio U2, Clatzen 2030''

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Nyuf #67 üzenetére

    ez így igaz, csak helyeselni tudok :B
    még annyit tennék hozzá, hogy ha valaki pen-driveként is akarja használni,
    akkor az iRivernél fel kell tennie a lejátszóra az UMS fw-t,
    azzal meg csak max 96 kb/s minőséggel tud felvenni,
    úgyhogy már tényleg csak annak érdemes iRivert venni,
    aki nagyon ragaszkodik a jó minőségű felvételhez,
    és ezért cserébe hajlandó lemondani az UMS-ről.

    Ahhoz is hozzátennék még egy dolgot, amit a U2-ról írtál.
    Szerintem érdemes a következő módon fogalmazni:
    az ilyen beépített akkus eszközöket lényegében úgy használja az ember,
    mint a mobiltelefonját - ha látja, hogy merül, akkor feltölti
    (a többségre nem jellemző, hogy beszerez egy pótakkut).
    Talán ez a legérzékletesebb hasonlat, mert azt mindenki tudja magáról,
    hányszor merült le a telója úgy, hogy nem volt konnektor és/vagy töltő a közelben.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Nyuf #84 üzenetére

    Talán a legfontosabb a plusz kijelzö ami jelzi hogy hányadik számnál tat, számszerüleg mennyi van még hátra...

    Akkor szerintem nézz utána jobban, mert ezt a G3 is tudja (tény, hogy egy picit zsúfoltabb a kijelzője). A kezelhetőség szempontjából viszont részemről is 1 pont a G3-nak. Számomra sokkal jobban kézreáll a joy-os működtetés.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Nyuf #77 üzenetére

    Nyuf, nem nagyon értelek ám!
    te magad írtad Balage-nak, hogy sok embernek telik ilyen lejátszóra.
    Én leírtam, hogy szerintem is így van:
    ''azzal én sem értek egyet, hogy kevesen engedhetik meg maguknak,
    én legalábbis úgy látom, hogy nagy a kereslet irántuk.''

    Erre most azt mondod, hogy nézzem meg, hány embernek van 100 rugós telója, meg hány HD player fórum van.
    Miért is?

    ''ahol meg ugymund luxuscikknek számit ott sokkal nagyobb nyereséget lehet elérni.''

    tesssééék? lehet, hogy itt nagyobb a haszon 1 db eladásán,
    de ha már luxusról beszéltél:
    a luxuscikk pont attól luxus, hogy csak kevesen engedhetik meg maguknak.
    máshol meg eladnak 1000-et, és hiába kisebb rajta a nyereség,
    akkor is az hoz több bevételt, hiszen nagyságrendekkel magasabb
    darabszámban értékesítik.
    Kisebb országok esetén ez sokszor úgy működik ám,
    hogy maga az importőr keresi meg a gyártót, hogy szeretné a termékét
    behozni. Nem a gyártó mondja, hogy ''léci áruljátok ti is,
    mert sok kicsi sokra megy''.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Nyuf #92 üzenetére

    nem a hasonlattal volt problémám,
    hanem azzal, hogy mintha nem látnád, hogy egyazon véleményen vagyunk :)

    egyébként meg persze, hogy megéri nekik itt is sokat eladni,
    de egy gyártó nyilván kitűz a termékének célpiacokat,
    elsősorban azokat az országokat, ahol a termékükből sokat el tudnak adni.
    az, hogy itt is fogynak a dolgok, az nekik tiszta haszon,
    mivel egy csomó mindet megspórolnak azzal, hogy a marketing részt a forgalmazó intézi, nem kell TV reklám, nem kell senkit sponzorálni, stb.

    de nem tesznek külön erőfeszítést azért, hogy az itteni keresletet fellendítsék,
    mert (megkockáztatom) ugyanannyi pénzből másutt hatékonyabban tudnak eladni, illetve ez egy viszonylag gyorsan kiaknázható piac a Balage által már említett 20% miatt. Itt pl kevesen fogják évente megvenni a legújabb típust, mert aki nálunk 100 Ft-ért vesz lejátszót, az valszeg évekig szeretné használni.
    Amerikában meg egész más a helyzet.

    a Matáv-DT-s példáról azt gondolom, hogy egy nem általánosítható jelenség,
    szerintem az csak egy genyó lehúzás volt, és biztos a Matáv mondta az apukájának (DT): adjuk nekik jó drágán, én tudom, hogy így is ki fogják fizetni, ismerem őket régről.
    Mert ugye nem arról van szó, hogy egy cég elkezdett puhatolózni a magyar piacon, mint számára új területen,
    hanem egy jól bejáratott távközlési vállalat segítségével csapolták meg a zsebeket :D



    [Szerkesztve]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • mustang

    csendes tag

    válasz Nyuf #115 üzenetére

    Melyik tokját írtad? Mert sztem Te az 5ösét írtad így a mondatból ez jön le... :F Én viszont a G3 tokjára lennék kíváncsi, h milyen?! Színes/átlátszó, és h hogy néz ki benne a lejátszó...
    Bocs ha ehhez írtad de nekem nem 1értelmű!

    :: TIESTO :: Nr.1 DJ of the WOLRD ::

  • Xero

    nagyúr

    válasz Nyuf #122 üzenetére

    Nekem pl tavaly volt x összegem meg y elvárásom... ebből 256-os-ra tellet cska kujvajo minőségben.. nem bántam meg! Inkább legyen kisebb a memo mint carabb a hang! Mindíg jót röhögök ismerősök dzsunka 512-es meg 1 gigás cuccain... mint a sokol...

    Jha és Adamsky.. emlékszel te még mennyi volt tavaly ilyenkor az 590-es ifp? :) Nah horror az a 40? Nem hiszem :p

    Üdv

Aktív témák