Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi_78

    tag

    Na, ez érdekes téma.
    Ami engem illet, nekünk gyermekkoromban Videoton TV-nk volt (talán "Olimpia" vagy mi volt a típusneve), amit 1969-ben vásároltak a szüleim, mikor összeházasodtak. Nem semmi TV volt, mert bő 20 évig használtuk. Ezt csinálja utána egy mai TV! :K
    De volt Junoszty 402V is, fehér meg piros színben.
    Ami a színeket illeti, az első színes TV-nket csak 1992-ben vettük, az egy Daewoo DMQ-2044 típusú készülék volt. Abban a boltban akkor volt valami Videoton TV is; nagyobb, többet tudó - és persze drágább. Már bánom, hogy nem azt vettük, mert legalább támogattuk volna a hazai ipart is. De aztán ez megtörtént 1998-ban, amikor vettünk egy kis, 37 cm képátlójú Orion CTV-1414M-et.
    Egyébként ma is van Orion TV-nk, kettő is: egy PIF 24 DLED és egy 40SA19FHD.
    Én jobban szerettem azokat a készülékeket meg korszakot, mert igaz, hogy terebélyes és súlyos TV-k voltak, de volt arculatuk, stílusuk, és nem ugyanolyan kijelző volt mindegyik, mint manapság, amikor legfeljebb csak a távirányítójuk az, amely alapján megkülönböztethetők egymástól.
    Ja, és minőségben is jobbak voltak azok a TV-k: sokkal tovább használhatók voltak, mint a mai kínai meg török kézben lévő, ezek által gyártott ócskaságok.
    És a végére egy kis érdekesség: itt megtalálhatók a Video magazin 1987-1999 közötti számai, köztük az egyik 1993-as, benne sok akkor nálunk forgalmazott színes TV tesztjével. Érdemes megnézni, nosztalgiázni egyet. A Videoton pl. nagyon jól szerepel benne két típusával, tehát képes volt olcsó és jó minőségű termékeket előállítani ez a vállalatunk. Kár, hogy ennek ellenére mára már csak árnyéka önmagának.

Új hozzászólás Aktív témák