Új hozzászólás Aktív témák

  • ocso

    tag

    Sziasztok,

    van egy 6 éves Microserver-em, amiben 2xWD 4TB (WD40EFRX) hdd volt RAID1-ben, a diszkek már elég öregek, 9 évesek. Fél éve váltottam alaplapi raid-ről P420 kártyára, amire átmigráltam a 2 tömböt. Nem volt vele semmi gond eddig, pár Read, Write error Hard, de múlt héten egy diszket eldobta a RAID. Gondoltam itt az ideje cserélni, ezért vettem 2 db WD40EFPX-et.
    Kicseréltem a failed diszket az egyik újra és elindult a Rebuild, de 3%-nál eldobta az új lemezt, hogy Hardware error, other timeout.
    HDSentinel Read/Write tesztet lefuttattam másik gépen az új diszkre, rendben lement, smart adatok rendben.
    Megpróbáltam a másik új WD40EFPX diszket, az is ugyanaz, majd a két diszket is új RAID tömbbként, pár GB másolás után ugyanazzal a hibával eldobja mindkét diszket.
    A raid kártyán váltottam slotot is, úgyis maradt a hiba. Diszkek kb 2x voltak kivéve a helyükről eddig, szóval nem kopott a SATA csatlakozó sem. Másik Raid 2x8TB új diszkek, P420-al egyidőben csináltam, ott is az egyik diszken volt már Read Errors Hard.
    Találkoztatok már hasonlóval?
    Csatlakozó, kábel vagy esetleg Raid kártya hiba lehet?

Új hozzászólás Aktív témák