Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #03284800

    törölt tag

    Sziasztok!

    Nekünk is sikerült a párommal belefutnunk ebbe a csodába, rögtön 2 darabbal, mint első Androidos telefonjaink. Szerettem volna olyan telót amit ha összezúzok melóban, nem visz el a mentő. Mondjuk ez sikerült :) Eustocktól lettek rendelve.
    Mindkettőn 1.03-as ROM 2017.12 dátumozással. A sajátomon sikeresen frissítettem 1.05-re a fent írtak alapján.
    A rossz hír az, hogy a bizonytalan töltöttség visszajelzés ugyanúgy megmaradt, és a vírusok sem tűntek el, amik a Dr. Web szerint mindkét ROM-ban a következők:

    Android.FakeUpdates.1.origin
    /system/priv-app/SystemUpgrade/oat/arm/SystemUpgrade.odex

    not a virus Adware.Adpush.11 (Adware)
    /system/app/DQXENDER/oat/arm/DQXENDER.odex

    not a virus Adware.Adpush.11 (Adware)
    /system/app/DQXENDER/oat/arm/DQXENDER.apk

    Törölni ugye nem engedi őket mert rendszerfájlok (ezt a ***** XENDER-t nem lehet valahogy mégis kiirtani?) Egyelőre annyit csináltam hogy minden engedélyt megvonok ettől az alkalmazástól és NoRoot-al nem engedem ki. Az érdekesebb ez a FakeUpdate. Máshol olvastam hogy egy WifiUpdater-nek elnevezett dolog lehet a ludas, gondolom ezek összefügghetnek, de teljesen laikus vagyok. Letiltottam még a tűzfalban amiben szerepel a WifiUpdater és az Upgrade, hátha.
    Kérdésem hogy találkozott-e valaki hasonlóval, és ha igen, van-e még valami intézkedés amit elvégezhetek (úthengert és a 10.-ről ledobást leszámítva), hogy a lehető legkisebb kockázattal működjenek a telefonok.

    Előre is köszi a segítséget! :)

Új hozzászólás Aktív témák