Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz Jim74 #28912 üzenetére

    Sima bankszámlám is van rögzítve, azt nem is hozza fel az EUR kiutalásnál ...
    A rögzített számláidból csak azokat kínálja fel célszámlaként, amelyeknél a devizanem stimmel. Forintnál forintszáméát, EUR-nál az eurós számlá(ka)t.

    Lehet, hogy IBAN külföldiként kellene rögzíteni? De hát ez egy belföldi bankszámla.
    Hát? :F Még az is lehet, bár nem hiszem/tudom. (Én már csak játszom - de nem veled. Ez nekem egy rejtvény, meg tudom-e fejteni, és főleg jó lesz-e. :F :D )
    Kipróbáltam, rögzítettem a megszűnt rafis eurós számlámat a MÁK-nál külföldi IBAN-ként. Engedte, holott kiszűrhette volna, hogy ez egy belföldi devizaszámla (volt).
    A sima GIRO szám tartalmazza a számla devizanemét. Pl. Rafinál: ha a 19. számjegy 1-es, akkor forintszámla, ha 2-es, akkor eurós. A 9-24. számjegyen belül kódolja ezt a saját rendszere szerint minden bank. Az IBAN is tartalmazza, hiszen GIRO számból képzik az IBAN-t. Az IBAN használható foront-forint utalásra is, kezeli azt is a GIRO.
    Külföldi IBAN esetén meg kell adni a SWIFT/BIC kódot, ez a nemzetközi utaláshoz kell. Ha a MÁK a típus alapján nemzetközi utalásként indítja, akkor a pénz kimegy egy külföldi elszámolási rendszerbe (akár levelező bankon keresztül is), a kinti rendszer észleli, hogy ez egy magyar számla és visszaküldi a pénzt Magyarországra a helyi elszámolási rendszerbe és/vagy egy levelező bankon keresztül a célbankhoz, esetünkben a CIB-hez. A levelező bankok közreműködésénél jelenik meg a nostro számla és díj, amit valaki a végén fizet.
    Ha így megpörögne az EUR az EU-n belül, akkor kifelé és befelé is tekinthetem ezt SEPA iránynak, és nincs díjterhelés. Vagy az érkeztető bank rendszere csak a fogadási irányt nézi, de az eredeti küldő számla honosságát nem, és ezért nem terhel. De tekinthetem úgy is, hogy az indító és fogadó pénzintézet egy országban van, tehát nem SEPA. Így viszont a fogadó bank az utaztatás, érkeztetés költségét ki is terhelheti. Megteheti az egyik bank, hogy ezt benyeli, és megteheti a másik, hogy nem (CIB).
    Szóval kipróbálhatod, de nem javaslom. Lehet, hogy díjmentes lesz, vagy újra buksz.
    Egyszerűbb megvárni a választ, abból kiderül minden. Az is, hogy visszakapod vagy sem.

Új hozzászólás Aktív témák