Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    válasz Flashcash #1516 üzenetére

    Hohóó, van ott technika ne félj. ;)

    Chipes kártyát csak a chipes lyukban fogadja el, a mágnescsíkos pedig értelemszerűen lehúzom. :)

    "Ősztől már az MKB is elkezdi a chipes kártyák készítését. "

    Imádom ezt a bankot!!! :R :))

    Erre gondoltam épp mikor megszüntettem az OTP-s kártyám, hogy a chip hiányozni fog, de úgy néz ki nem sokáig. :) Éljen az MKB! :C

    A chipes kártyát előre kell kérvényezni?
    Vagy majd ősztől küldenek mindenkinek?

    Én az elsők között szeretnék lenni, szóval ha mondjuk bemegyek, tudnak valamit tenni, vagy semmit sem?

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • Latency

    senior tag

    válasz Flashcash #1516 üzenetére

    Az aláírós kártyák azért nem kérnek pin-t a vásárláshoz, mert itt a legnagyobb az esélye, hogy lelessék a kódod (akár a sorban mögötted álló) és a kártyádat ellopva gyorsan megfejjék egy ATM-ben (minél gyorsabban és egyszerűbben akarnak pénzhez jutni a legkisebb kockázattal, ebbe egy vásárlás csak nagyon kevés helyen fér bele), a rengeteg hasonló eset miatt döntött így nem is egy bank, hogy ezt bevezeti. Ráadásul, ha a nem aláírós kártyáddal valaki illetéktelenül vásárol, semmilyen esetben sem fogod visszakapni a pénzed, itt csak a te felelősséged a kód titokban tartása. Aláírós kártyánál panasszal élhetsz a banknál, hogy az adott vásárlást nem te követted el és az ügy kivizsgálása után még van esélyed visszakapni a pénzed. Ez igazából csak biztonsági politika kérdése, mind a két módszernek vannak előnyei és hátrányai.

    A chip-es kártyákról meg csak annyit, hogy jövőre már csak ilyen kártyákat lehet újonnan kibocsátani valamilyen előírás miatt (egyébként nagyon helyes is, hogy kötelezték a bankokat).

Új hozzászólás Aktív témák