Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz RR-13 #11979 üzenetére

    Ezt nem véletlenül írtam:

    ez működik, akkor vállalom az összes negatívumát, minthogy azon hőzöngjek, hogy "már megint mi a szarért nem megy az app"

    Úgy vagyok vele, hogy akkor inkább vállalom, hogy bonyolultabb, de ha működik, akkor sokkal jobb, hogy relatíve rövid idő alatt teljesíthető egy szimpla belépés és tranzakció, minthogy örökösen azzal foglalkozzak, hogy az újabb frissítéssel a withkey már megint nem működik. A minimum az lenne, hogy elválasztják a mobilapptól és másik appot hoznak létre, ami csak a generálást tudja vagy ha ez nem járható út, akkor lehessen már SMS-ben küldött jelszóval is belépni.

    Az sms-ben érkező kód az a mobilbank sms-ekre vonatkozik, hogy az első 10db díjmentes egy hónapban?

    Nem. A mobilbank smseket ezer éve lemondtam. Rohadt drága, mert havi díjas és üzenetenkénti díja is van. Én a tranzakció jóváhagyó smsekről írok, azok pedig ingyenesek.
    Rettentő egyszerű a képlet: nincs okostelefonom és ha csak valami gyökeres változás nem történik, a közeljövőben nem is lesz, ebből következik, hogy push értesítés nem jön, mert nem tud hova és ha nincs megadva semmi, akkor egyéb adat híján a kötelezően megadandó értesítési mobilszámra megy ki a kód smsben.

    A mobilappot meg eleinte androidboxszal használtam, de meguntam, hogy ezért külön örökké bekapcsolgassam, hogy kódot generálhassak magamnak, aztán átregisztráltam egy emulátorra (Memu player), ez tökéletesen működött egészen január 4-éig. Ekkor a frissítésük miatt a cucc minden indításkor egy végeláthatatlan loopba került, leáll, újraindul, leáll, újraindul, tehát használhatatlan.
    Ekkor áttértem Nox playerre, csak abban az a szar, hogy nem lehet fixed landscape-et rögzíteni, emiatt a cib app is állóban jelenik meg, tehát kisebb az egész felülete. Az úgy nem állt le, és be tudtam lépni az érdemi részbe, viszont a withkey által generált jelszavakat a javás netbank baszott elfogadni. Mondom ennyire hülye nem lehetek, hogy háromszor is rosszul írtam be a jelszót (még az emulátor időzónájára is figyeltem, mert időszinkron is játszik ugye), na mindegy. Lényeg, hogy kitiltott. Utána a CIB24-en pikpakk újra regisztráltattam, mondván látja, hogy totál kitiltottam magam (ezután egyébként simán pin kóddal a mobilappba se tudtam már belépni, szóval vicc, hogy a javás tiltás egy idő után a mobilappra is vonatkozik), ez ugye azért kell, mert szimplán új eszköz esetén, csak egy kódot küldenek smsben és a helyreállítóval vissza tudod állítani, de ilyenkor már két smsben küldött kód kell. Ezután generáltam a withkeyvel kódot, működött. Mondom jó, csak ezt nem a saját gépemen sikerült végigcsinálni, mondom akkor simán a szokásos módon átregisztrálom a saját gépre telepített Nox playerre. Időzónára ügyelve OK, a pinnel be tudok lépni a felületre, nézzük a withkeyt. A javás a generált jelszót megint nem fogadja el. És itt mondtam azt, hogy akkor qrva anyátok, kérek hard tokent.

    Most mondhatnánk, hogy az emulátor valójában nem egy másik hardvereszköz, de a box az és az ott generált withkey jelszavakat se fogadta el (a január 4-ei frissítés óta). Meg mondhatnánk azt is, hogy miért nem okostelefonon vagy tableten használod. A sok negatív véleményből látszik, hogy okostelefonok esetén is millió probléma van az appal.

    Plusz az Android elvileg platformfüggetlen, tehát a gyakorlatban egy Android OS-t futtató sajtreszelőn is működnie kéne. Ha viszont az app erősen megválogatja, hogy milyen eszközökön hajlandó egyáltalán elindulni, akkor vélhetően nem a userek a hunyók. És nem hiszem, hogy az idő előrehaladtával kevesebb lesz az androidos eszköz. (itt a különböző típusokra gondolok, nem a tényleges darabszámukra)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák