Új hozzászólás Aktív témák

  • RR-13

    őstag

    válasz TrollBalint #32107 üzenetére

    Valóban vannak csoportos kódok, amit az Államkincstár, és az Önkormányzatok használnak, és főleg a nagyobb cégek is.
    Azért nem is írtam ezt korábban, mert már vállalkozástól is érkezhet jövedelemutalás, és ők szerintem sem alkalmazzák a CS. kódokat.
    Az itt megbeszélt bankokból talán a Raiffeisen Bank tudja azonosítani, hogy jogi személytől érkezett-e az utalás.

    Az OTP kb. 11 éve biztosan tudta ellenőrizni az átutalás jogcímét, volt/van rá "rendszerük", és ők megjegyzésből is tudták azonosítani, ha rendszeres jövedelemszerű összeg érkezett/érkezik.

    Egyetértek abban, hogy eléggé "felhígult" a jövedelemszerű átutalások indító féli oldala, ezért szerintem jelenleg már nincs annyira nagy létjogosultsága a CS. kódoknak mint jó pár évvel ezelőtt.
    Így lényegében az Erste "álláspontja" is érthető, lehet, hogy nagyon nagy beruházás kellene ahhoz, hogy minden jogi személytől érkező jövedelmet azonosítani tudjanak.

    Aki esetleg Raiff Premium Gold 2.0 számlát használ itt a Topikban, attól kérdezem, hogy járt már úgy, hogy "véletlen" Raifftól utalták neki a min. 400 ezret, de nem jogi személytől, és terhelték a csomagdíjat?
    Ez érdekes infó lehet. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák