Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balux

    tag

    Az amd konfigok hogy értve nem egyenletesen terhelik az fsp-zen emet?

    konfigom:
    2500+barton+nf7+ti4200+80 gb pata samsung+pana dvd iró+víz: 10W os 12V os szivattyú+összesen 4 db 12cm es silentblade 7 voltra kötve

    diagnózis:
    csakis akkor indul el a gép ha mind a 4 venti fel van dugva, márpedig csak 2őt akarok egyfolytában járatni, és nemsokára a szivattyú is le lesz szabályozva...

    valamint ha hosszabb időre kikapcsolom a gépet (pl több óra) akkor látszólag bekapcsol, csak a monitor nem kap jelet, ilyenkor egy reset mindent helyrehoz, de mégsem egy áldott állapot...

    szóval valaki elmagyarázná ezt nekem részletesebben és
    megmondaná melyik ágat kéne terhelnem jobban (és pl mivel) hogy
    rendesen működjön?
    vagy jobb esetben más megoldás?
    a ventik alapján gondolom a 12V os ág nem kap elég terhelést ami nem a procihoz hanem a többi cucchoz van...

    tom máshol is feltettem a kérdést bocsesz...

  • Balux

    tag

    Ma voltam az aqua-ban a 7600 GS-emet gariztatni és elég hülyevagytenemérteszhozzá tekintetek kacsintgatag rám vissza :O :((

    Configom: 2500+ Barton M, nf7 v2.0, 512/400 DDR, inno3d 7600GS DDR2 AGP, FSP ZEN 300W, 1 db 80GB pata Samsung, 4 db 12cm GT silentblade 7V-on, pana dvd

    A gond a neten is sokat emlegetett szériahiba: a VGA bekapcsoláskor áramhiányra panaszkodik, és kéri hogy dugjam be a plusz tápcsatit az oldalába és lecsökkentette teljesítményét. Tudom, hogy ki lehet kapcsolni ezt a hibaüzit, de ez akkor sem normális.
    (mondjuk, kiirja, de nem csökkenti az órajeleket ha ez után újraindítom a gépet, így ha játszani akarok, elötte kellet mindig egy restart :F )

    Gariba első kérdés
    -mekkora táppal ment a kártya?
    -300 as FSP ZEN
    -Hát akkor ne csodálkozzak, mert minimum 350-400 as kell neki.
    -mondtam, nekik hogy mindketten tudjuk hogy ez nem így van, de jó kifogásnak, azt is elmondtam hogy ha még 2 ventit lekapok a gépről el sem indul, annyira nincs leterhelve a táp. :Y
    blabla

    bevették, de a hibajelentésre ezt irta:
    "nem elég neki az áram, 300W-os tápra volt dugva :) "

    annyira tudom előre, hogy ki sem fogják próbálni, csak visszadobják, mert én mekora egy lámi vagyok és leverik rajtam a 1000FT+áfa szervízdijat is :W

Új hozzászólás Aktív témák