Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • motorhead

    aktív tag

    válasz Ryck #21972 üzenetére

    Nem a számítógépházamat (azt autófényező festette..) hanem mást már színtereztettem. Csak akkor tökéletes a színterezés (meg a festés is ugye) ha tökéletes az alap. A színterezéskor mindenféleképpen ajánlatos a homokfújásos anyag előkészítés. Ez alaposan letisztítja a felületet fémig, és ad egy rücskös alapot.Azért kell, hogy tökéletesen tapadjon a festék amit ráégetnek. Továbbá fontos, hogy volt e alapozó alatta vagy sem. Lakkozva lett e utána vagy sem. Ez mind festéskor mind színterezéskor fontos tényező. A lakkok között is van kemény, ill. sérülékenyebb nem karctűrő fajta. Ez egy külön szakma, és egy-egy festék ára ill. lakk ára merőben más pont emiatt...
    Nem szakmám a fényezés, csupán tapasztalataim a fent leírtak.

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    válasz Ryck #21979 üzenetére

    Ha így jártál el, akkor jónak kellene lennie. Meg az is természetes, hogy rábízod a szakemberekre hiszen nem a te dolgod ez hanem az övék, hogy tökéletesre csinálják meg.
    Nekem a jól sikerült színterezés az nem karcos, se nem pereg le. A rossz színterezés már pergett le, mert nem volt aládolgozva és lehomokszórva előtte. De karcolódni igazából nem szokott pedig ki van téve az elemeknek. (jármű)
    A lakk viszont kellene hozzá, de azt nem tudom, hogy belekeverik e a festékbe vagy utólag lakkozzák mert mindkét eshetőség lehet.Legalábbis hagyományos festésnél van utólagos meg belekevert lakkozás.Színterezésnél szerintem utólag lakkoznak. Alapesetben minden lakk nélküli felület sérülékeny.De mint írtam vannak a lakkok között is jobban sérülő típusok (én így jártam) amiken hajszálkarcok és "foltok" lehetnek. Ha mattos felületet akarunk, akkor eleve kevés lakkot tesznek rá egy színtelen lakból. Ez véleményem és tapasztalatom szerint sérülékenyebb mint a vastag fényes lakk.
    Az én házam belső része és teteje matt festés vékony selyemfényű lakkal. Nem mondanám, hogy olyan masszívnak tűnne, éppen ezért óvatosan bánok vele.De én eleve ilyen mattos felületet akartam.

    [ Szerkesztve ]

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

Új hozzászólás Aktív témák