Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baly81

    aktív tag

    válasz Karex #83566 üzenetére

    Én megpróbálnék a helyedben keresni ugyan ilyen csatlakozót. Végülis a műanyag apa csatlakozón kívül egy fém sarura van szükséged, feltéve, hogy a többit a ragacs eltávolítása után vissza tudod húzni a rossz fejből. Ezután csak az egy hiányzó sarut kell rákrimpelned a kábelre. És mehetne vissza az új fejbe.

    Ha nem találnék ugyan ilyen műanyag házat, akkor pedig megmérném a villatávolságot. Szinte egytől egyig szabványosak. ... 1,75 / 2,0 / 2,54 ha ez a táv megvan, akkor meg egy olyan lábkiosztású csatlakozót keresnék ami ennek megfelel és bele lehet fabrikálni az aljzatba. Ilyen pl a JST és a Dupont. A nagyobaknál 3A a határ. Ha megvan a kompatibilis delikvens, összeszerelés után ragasztópisztollyal rögzíteném kicsúszás ellen.
    Ha debreceni vagy szívesen segítek/adok neked! Nálam van itthon szinte mindegyik típusból.

    [ Szerkesztve ]

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz Karex #83566 üzenetére

    Szilikongumit szoktak használni, normális esetben annak savmentes változatát, elektronikai célokra. Bár az is elképzelhető, szokásos ecetsavas szilikongumit rányomták, ami korróziót okozott, talán a többi része is rohad már. Egyébként ugyanis elég furcsa, ezek a csatlakozók nem szoktak csak így elválni.

    Ahogy említettem, mindenképpen kiszedném az érintkezőt, esetleg lehetne próbálkozni a megforrasztásával, ha nagyon sürgős és végképp nincs a lomtárban sem egy másik darab (sokféle készülékben, panelokon lehet találni ilyesmiket). De ha már korrodált, akkor nem érdemes. Lehet ilyeneket rendelni is, de linket nem tudok, nekem még nem kellett.

Új hozzászólás Aktív témák