Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Teasüti #83402 üzenetére

    Az én szerény véleményem, mindenféle komolyabb átgondolás nélkül,hogy ez legalább olyan bonyodalom lenne, mint a szabványosítás.

    A hálózati feszültségre napelem szerűen nem köthetsz betáplálást a szolgáltató (és szabványosítás, ad-vesz óra, stb) nélkül.

    Izolált hálózatot csinálhatsz - kvázi szünetmentesek a nagyobb fogyasztók elé, de a kW tartományban az is borsos beruházás.

    Én azt csinálnám, hogy
    A) A nagyfogyasztókat kiszervezném egy gyors 16A-es kismegszakítóra. A többi érzékeny multimédia eszközt pedig egy másikra. Valószínűleg amikor lecsattansz, nem azon a párszáz watton vérzik el a rendszer, amit a TV, router, stb. hozzáad. Így ha levernek a nagyfogyasztók, legalább mindenmás marad.
    B) Beruháznék néhány fogyasztásmérős okos megszakítóra, és betenném a nagyfogyasztók elé. Majd érzékenységi sorrendben felállítanék egy lekapcsolási prioritást fogyasztás alapján a fázisokon.
    Pl.: Ha a fözőlap egy fázison van a bojlerrel, akkor amint szalad a teljesítmény a főzőlapnál, lekapcsol a bojler addig. Elvileg ha elég gyors, meg tudod előzni a B karakterisztikás megszakítót (nálam olyat rakott a szolgáltató)
    C) Szünetmentes a szórakoztató elektronika mögé.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Blackmate

    senior tag

    válasz Teasüti #83402 üzenetére

    Én még ilyenről nem hallottam. Ha létezik is, akkor szerintem drágább, mint a szolgáltató teljesítmény (amper) bővítés, ami olyan 5000 HUF/Amper. De kérdezd meg itt is.

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Teasüti #83402 üzenetére

    Ugyanabba a cipőbe jársz mint én.
    Nemrég kihívtam az elműsöket mert terhelve 176voltra esett a házba a feszültség.
    Kijöttek, oszlopon megszüntették a laza kötést, és ha már kinnt voltak, megkértem hogy cseréljék ki a bejövő 25 amperes kismegszakítót mertelég rendesen el van fáradva, minden szirszarra leold. Sőt kértem hogyha lehet, 32 anperest tegyenek, annyi jár hálózatbővítési hozzájárulás nélkül egy fogyasztási helyen.
    Semmi akadálya, bejöttek, majd lehevadt a segítőkész mosoly az arcukról.
    1927-ben épült sárházba lakok, a tetőbevezető és a lejövő szerelvények kb. 60 évesek és egy hasonló korú fa mérőszekrénybe érkeznek amit én megpróbáltam többször is állagmegóvni, eléggé sikertelenül. Mivel az ajtaját hiába cseréltem le, a többihez és az alaplaphoz csak plombabontás után tudnék hozzáférni azt meg nem akartam.
    A villanyszerelők 7 másodperc alatt felmértek mindent és a 25A kismegszkítót ímmelámmal kicserélték egy új 25-ösre de azt mondták ide a 16 is sok lenne, a szerelvények állapota miatt.
    Rákérdeztem szabványos mérőhely kialakításra, eléggé horror összeg úgyhogy maradt minden a régibe.
    Annyit profitáltam hogy a nagyflexem nem veri le azonnal a kismegszakítót.

    Namost miért írtam ezt le.
    Amíg villanybojlerek voltak, én is állandóan nyomkodtam az automatát. Átálltam gázbojlerre, viszont lett egy villanysütő és egy 3kW Delimano átfolyós mosogató csaptelep (a konyhába nincs melegvíz, csak hideg).
    Ez a kettő együtt már éppen határeset és ha mellé véletlenül bármit elindítok már veri is le a 25-öst is. Van a barkácsolós szobámba egy kiegészítő 1,5kW hősugárzó is hidegebb napokra.
    Csináltam egy olyat ha megy a villanysütő akkor a csaptelep tiltva van, és észbe tarjuk hogy sütéskor nem flexelünk és nem mikrózunk (egy 28 éves, hibátlan, hatalmas, 1,32kW mikróm van, egy fél disznó belefér), a mikró magába indulásnál olyat ránt a hálózaton hogy bevillannak az izzók.
    A védelmi intézkedések ellenére ellenére ritkán ugyan de simán leverem a 25A automatát is.

    Neked a 16 amperese nem tudom mit lehetne, az tényleg semmire nem jó. Csak kizárni lehetne a nagyfogyasztókat, keresztreteszelni, amíg az egyik megy, a másik tiltva van.
    Nem komfortos de sajnos más megoldást nem tudok.

    Mégegy amit nem tudtam kihámozni az írásodból. 1 vagy 3 fázisod van?
    Ha 3 akkor sima ügy, szét kell osztani a nagyfogyasztókat. Ha 1 akkor nem sokat lehet kezdeni a helyzettel.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Teasüti #83402 üzenetére

    Ennyi információból elég nehéz kihámozni a lényeget.

    Mennyi amperre szól a szerződésetek az áramszolgáltatóval? A régi 16 amperre, a bővített, de még ingyenes 32 A-re, vagy már fizettetek a bővítésért?

    Egy, vagy több fázis jön be a házba? Abból, hogy biztosítéKOK-at írtál, arra tippelek, hogy több fázis is be van vezetve.

    Ha mondjuk 2 fázis jön be, akkor 2x16 amper az pont az ingyenes 32 amperes határ, tehát jogos, hogy lecserélték, ha nem fizettél korábban hálózatbővítési hozzájárulást.

    Óracserekor az áramszolgáltató emberei hajlamosak megkövetelni a szabványos(hoz közeli) óraszekrényt, ha nem olyan van, hanem egy ósdi deszkadoboz, akkor előfordulhat, hogy a 25-ös kismegszakítókat kiszedik és kisebbeket raknak be.

    Azt sem írtad, hogy ezek a kismegszakítók az órával együtt vannak szerelve, vagy az óra után vannak. Ha az óra után vannak, akkor egy villanyszerelő le tudja cserélni 20 (ha nagyon bátor vagy, akkor 25) amperes kismegszakítókra.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés