Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz ekkold #69598 üzenetére

    A feszultseg hullamossagat mindig szukseges csokkenteni, ha nem kene, akkor nem lenne pufferkondenzator sem. Az alapharmonikus hullamat nem L-C szurozik, arra meretezni kell az ESR-t. Ha meg lehetne ilyen egyszeruen kerulni az alacsony ESR-u es relative nagy kapacitasu kondikat, mar reg igy keszulnenek a tapok. Ezen felul az ESR-en fellepo teljesitmeny veszteseg, nagy hatasfoku tapot csak ugy lehet kesziteni, ha kicsi az ESR es alacsony a lengo energia.

    "A méretezés/tervezés valójában úgy történik, hogy a kondik adatlapján szerepel, hogy (adott frekvencia-tartományban) mekkora áramerősséget képes elviselni."

    Ez ugyan az, amit irtam. Az, hogy mennyit visel el a melegedesbol kovetkezik, az mas kerdes, hogy jopar gyarto a tervezest segitendo csinal egy tablazatot rola, hogy ne kelljen kiszamolni.

    "A lowESR jelzésű kondik általában sokkal nagyobb áramot képesek elviselni.."

    Igen, pont azert, mert kevesbe melegszik. Ez egy kovetkezmeny.

    "Pont emiatt terjedtek el a polimer kondik amelyek azonos méret/kapacitás esetén lényegesen nagyobb áramot képesek elviselni"

    A polimer elektrolitu kondi azert terjedt el, mert nem szarad ki, ami miatt nagyobb atlagos homersekletet visel el az elettartama alatt.

    Az SMD keramia kondik alkalmazasa kapcsolouzemu tapok pufferekent elegge egy vitatott terulet. Az egy dolog, hogy olcsobb lett, viszont szamos tulajdonsaga, mint peldaul a kapacitas eros homerseklet es feszultseg fuggese miatt nem javasolt onmagaban. A nagyobb kapacitasuak pedig sokkal erzekenyebbek a termikus es mechanikus sokkra, konnyebben elrepednek, igy a hirtelen aramugrasokat sem toleraljak igazan. Emiatt kisteljesitmenyu kiegeszito tapokban jellemzoek inkabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák