Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #33917 üzenetére

    Formálisan belefér 3 V-ba is, de a linearitás csorbát szenved, nem lesz tökéletes, torzítási szempontból.

    12 V tápnál már meg lehet tenni, hogy nem féltápra, vagyis 6 V-ra állítom be kimeneti DC-szintet, hanem például 9 V-ra, ami szintén lineárisabb működést eredményez, persze egy határon belül. Valamint a drain-ellenállás csökkentésével, csökken az erősítés is.

    De ezt csak a példa kedvéért említem, hogy pontosan mennyire kellene bejátszani, mekkora tápfeszen, azt én nem tudom kikísérletezni vagy kitapasztalni, és noha régebben foglalkoztam HiFi-vel, de ma már annyira nem vagyok benne. Így legfeljebb csak az elvi részéhez tudok hozzászólni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #33917 üzenetére

    Egyébként tudomásom szerint a hangkártyán lévő műveleti erősítők eredetileg is +/- tápot kapnak, erre lehetőséget ad a PCI-slot -12 V tápja, amit az ATX tápegység biztosít neki. A kártyán pedig 2 db "stabkocka" foglakozik a +/- táppal.

    PCI-E slotnál viszont már nincs -12 V.

    A DAC-kimenet pedig szerintem épp azért egy differenciál-erősítő kimenete, mert a 3,3 V táp olyan kevés, hogy szimplán nem férne ki rajta nagyobb AC-amplitúdó, ezért ellenfázisban tolják ki. Gyakorlatilag ugyanaz a helyzet, mint amikor az autóban kevés a 12 V, ezért hídkapcsolással állítjuk elő a szükséges AC feszültséget.

    A DAC-tok belsejében lévő differenciálerősítőhöz pedig a gyári ajánlás szerint csatlakozik egy külső differenciálerősítő, ami az ábrán jelzett 10k ellenállásokkal 1x-es erősítést valósít meg. Ez úgy értendő, hogy a két kimenet közötti differenciát erősíti 1x, vagyis nem erősít, voltaképpen.

    A katalógusban jelzett 2 Vrms csak hatérérték, nem a gyakorlatban előálló feszültség, ami normál esetben vonali szintű. Csak annyit takar, hogy a differenciál-kimenetek legfeljebb 2 V-ot tudnak tolni (azt is csak különbözeti jelként), míg a többi szimpla kimenet csak 1 V-ot, az adott torzítási határon belül.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák