Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Volkov #17441 üzenetére

    RCA bemenet az vonali szintű bemenet szokott lenni, gondolom a "kisjelű"-re gondoltál.

    RCA külső érintkezője mindig a föld, ez közös a csatornáknál. Földhurok esetén lehet egy megoldás, hogy csak egyik csatornán kötik be a GND-t (mindkét oldalon, többinél csak egyik oldalon), mert mindegyik ugyanoda menne egyébként, de ez itt most nem lényeg.

    A sima erősítődnek ha nincs balanced bemenete, mint a képen a két fekete bumszli középen:

    akkor hagyd ki kompletten azt az IC-t. Az IC csak annyit csinál, hogy a GND-hez képesti jelből, ami az RCA-n megy, egy különbségi jelet visz át, és mivel a kábelt érő zavarok azonos módon hatnak a két érre, de a jel meg a különbség formájában továbbítódik, az erősítő a zavart nem fogja benyelni, csak a jelet.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz Volkov #17441 üzenetére

    Nem akarok felelőtlenül belekontárkodni a dologba. Még nem láttam ilyen megoldást. Ha itt lenne előttem az asztalon, akkor úgy képzelnék el egy próbálkozást, hogy az IC csatornánkénti 2-2 kimenetét kötném egy-egy RCA végződésű árnyékolt kábelre, egyiket a meleg szálra, másikat az árnyékolásra. Esetleg még ideiglenesen közbeiktatnék valami ellenállásokat is a "baj" elkerülésére. Ugyanakkor megnézném oszcilloszkópon is, hogy mi is érkezik onnan.

    Amit közben CPT.Pirk írt ide az mind tökéletesen helytálló és nem zárja ki azt, amit fennebb írtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák