Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totya694

    őstag

    válasz donzoli #13211 üzenetére

    A hangot elég nehéz leírni de talán úgy lehetne megfogalmazni,hogy a csöves erősítők hangja lágyabb.Több időn keresztül is tudod úgy hallgatni,hogy nem idegesít a zene...
    Ha nem került pénzedbe akkor miért ne :K ;)

    Üdv:Attila

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz donzoli #13211 üzenetére

    Ha kiemeled, akkor a táppal mi lesz?
    Az ECL/PCL86 -ot tartalmazó erősítők trióda része egy "fél darab" ECC83, aminek nagy erősítése van, ez miatt gondot jelen a vonali szintű jelek kezelése, pár hsz-el lejjebb írtam is sokat erről.
    Három lehetőség van, vagy nagyon durván leosztod a jelet a bemeneten, vagy a trióda anódellenállását osztod két részre és onnan viszed tovább a jelet, vagy utolsó és legtisztább lehetőség, ha csökkentett anódfeszt (150V körül) adsz a triódának, mert az oda kiszámolt ellenállásokkal kisebb lesz az erősítés.
    A trióda rész tök jól szimulálható Tinában, 12AX7A -t használva, a lényeg az, hogy az erősítés 20dB körülre adódjon, ne legyen több, mert akkor túlvezérli a végpentódát.
    Segítek az átszámolásban, ha gondolod.

    Ez a száraz anyag volt, a hang magáért beszél, mindenféle hangszínszabályzó nélkül is szebben szól ezzel a csővel épített SE kapcsolásom, mint a Quad405-öm. Egyszerűen míg más erősítők szólnak, a csövesnek "hangja" van. Miután először megszólal, tudni fogod, miről beszéltem. :K

    szerk:
    most épül ezekből az 5.1-es erősítő, csak még nem lett tökéletes a vasalásos nyák. Am. a sub csatorna majd Push-Pull lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák