Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz Lompos48 #11502 üzenetére

    Szevasz

    Köszi az infókat !!! :R

    A gondolataimban valahogy csak a félutas egyneirányitásig jutottam el, annak a képe stimmel kb. ahhoz, amit én előszőr elképzeltem, aztán már nekem is eszembe jutott a negativ félperiódus is, hogy az is belejön a képbe a teljes egyenirányitásnál.

    A Hall jeladó működési elve, fizikája tényleg elég bonyolultnak tűnik, de a használata bizonyára nem az.
    Én is arra gondoltam, hogy majd neten utánanézek.
    Gondoltam, hogy van benne pici erősitő is, igy a legkevesebb a zavarjel, szinte csak hasznos jel van, mint az előerősitővel egybe épitett infra vevőnél !

    Szerintem az álló tekercses-forgó mágneses megoldás is használható, ha elég közel tudom tenni a kettőt egymáshoz,
    vagy még az a módszer is, mint a bicikli kilóméter óránál, ahol szintén mágnes van a keréken, de az egy pici kapcsoló érintkezőjét rángatja, persze ez nagyon labilis megoldás, még közelebb kell legyen a mégnes és az érzékelő egymáshoz, és nagy fordulatnál már lehet nem is alkalmazható.
    A biciklinél is csak akkor működik helyesen, ha kb. 1-2 milliméter a hézag a két elem között !

    Üdv.:

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák