Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    válasz Ribi #64256 üzenetére

    Többe kerülne, mintha vennék egy újat, plusz idő, plusz rizikó. Inkább eladom így, hátha alkatrésznek még kellhet valakinek. Az előlap jó lehet még. :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz tordaitibi #64258 üzenetére

    Ez már annak a dolga lesz, aki lát benne fantáziát. :(
    Nem mondom, ha lenne a fiókban egy ilyen végfok, kicserélném, de egyrészt pákával nem egy egyszerű művelet, meg aztán menni kellene utána, nem ér annyit az egész.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Autórádió bekötésnél a minimálisan szükséges vezetékek a "+", "föld" és a "gyújtás +", igaz? Úgyértem, a többi opcionális?
    Mi a gyakorlat, érdemes a fejegység 10A-es késes biztosítékán kívül a "+" és a "föld" ágakat biztosítani pluszban 1-1 10A biztosítékkal?

    Köszi előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    @ (#64290) Czimby: Köszi! Néztem a kábeleket, de nem láttam a "gyújtás +" ágat. A jelenlegi kazettás úgy van bekötve, hogy össze van zárva a "+" és a "gyújtás +", de lehet hagyom így, mert ha álló helyzetben akarom hallgatni, akkor mindig gyújtásra kell tennem, akkor mindig izzít is, szerintem hosszútávon nem haszon a motornak sem.

    @ (#64291) Kernel: Jogos, a "+" és a "gyújtás +" vezetékre gondoltam. Oda tegyek, vagy a fejegység késes 10A biztije pont ugyanezt csinálja?

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Egyik ismerősömtől tudnék vásárolni egy vadi új Alpine SPE 1630 hangszórópárt. A lényeg nem is a márka, hanem hogy a teljesítménye nem tudom, jó lesz-e nekem? Egy Pioneer (belépőszintű) fejegységről szeretném hajtani, ami 4×50W (tudom, hogy a valóságban ennek közelében sincs), de az említett pároson 30W RMS és 90W csúcsteljesítmény van feltüntetve.

    A kérdés nem az, hogy szétrepeszti-e az Astrát, vagy sem, hanem hogy nem túl kevés-e ez a teljesítmény a végfokhoz? Szerény ismereteim szerint nagyobb terheléssel lehet használni, maximum nem hajtja ki, és torzít, de a kisebb teljesítmény rövidzár közelébe teheti a végfokot. Jól tudom?

    Köszönöm a választ előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    @ (#64604) Kernel: Impedanciája 4 Ohm, hogy érted, hogy egyezik? A fejegység elvileg 4-8 Ohm-mal terhelhető, ha erre gondolsz.
    Különösen érzékeny a fülem, ha kicsit torzít, le is tekerem egyből, inkább a minőségre megyek rá, mintsem a hangerőre. Ha mondjuk a következő szám rosszul van masterelve, és üvölteni kezd, gondolom pár másodperc torzítástól nem megy szét semmi, igaz?

    (#64605) didyman: Hát nem bánnám, ha jó lenne a fejegységhez, mert elég jó ez a cucc, 91dB-es, márkás, de amúgyis kulturáltan akarnám hallgatni, nekem fáj, ha torz, meg ha túl hangos, az is.

    Ezt az eszmefuttatást nem hallottam még, de logikus, az tuti!

    Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek! A lényeg tehát a felhasználón van, ha nem hajtja agyig, akkor nem lehet tönkreverni.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv szakik!

    Nagy hülyeséget csináltam... Vettem tegnap a LIDL-ben 4000-ért egy Cree LED-es, Li-Ion akksis lámpát. Lelövöm a poént, fordítva sikerült beleraknom az akksit. Egy kis fecnin van csak feltüntetve a polaritás, és ellentétesen a szokásos zseblámpákkal - a negatív van "befele". Figyelhettem volna...
    Mindegy is, nem kapcsolt be, gondoltam le van merülve, és feltettem tölteni. Fenn volt 5 órát, langyosodott, de nem volt forró. Bekapcsolom, semmi. Szétszedtem, akkor láttam a bakit, megfordítottam az akksit, most világít szépen. A kérdésem, hogy ezzel a malőrrel kárt okozhattam az akksiban, vagy a töltőben? Kicsit mintha kifolyt volna belőle valami, de nem vészesen, és a lámpa is működik. Ilyen figyelmetlenséget... :W :W

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz R̲e̲m̲ #64804 üzenetére

    Jobban megnézve nem biztos, hogy az akksiból folyt ki, mert az állítóható fókuszú lencse körül van, lehet csak valami olaj...

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz R̲e̲m̲ #64812 üzenetére

    Remélem. :B :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Van egy Nokia BH-609 headsetem, amiben döglődik az akksi - kb 20 perc beszélgetést bír. Szétszedtem a fülest, van benne egy kicsi, 30 mm x 8 mm-es lítium akksi, de sajnos neten nem találtam bele valót. A szöveg rajta már hiányos, ennyit tudtam kivenni: Oceansun 351428P 95mAh 3,7V 0,35Wh.

    [link]

    Tudnátok ötleteket adni, honnan lehetne beszerezni? Tudom, vannak headsetek már 5000-ért, de ez a Nokia nekem nagyon bejött, szuper a hangja, és ahogy nézem, ez anno inkább a 10.000+ kategória volt, szóval megpróbálkoznék az akksicserével.

    Köszi a segítséget előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz smithsys #64839 üzenetére

    Wow, köszi a választ! Ha jobban megmérem, tényleg annyi, a szélessége inkább 13mm, de ennyi tűrés belefér gondolom. Ami most benne van, púpos kicsit, 4mm fölött van a vastagsága, szóval szerintem elférne benne, főleg, hogy amit írtál, a többi méretében kisebb.

    Megnéztem Ali-n, hát ennyit nem adok érte...szóval maradnak ezek, keresek valami olcsó vagy ingyenes shippingest. A méreten túl a kapacitást figyeljem, az legyen a lehető legnagyobb?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz smithsys #64842 üzenetére

    Az eredeti 95mAh, mondjuk ki tudja, honnan van, de azt a gyár rakta bele...nem hihető az a kapacitás?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz smithsys #64844 üzenetére

    Ha kibír 2 óra beszélgetést, az nekem már megfelelne.

    Köszi a segítséget, berendelünk egy ilyen akksit! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Korábban írtam a topicba a mozgásérzékelős LED reflektorok miatt. Hét eddig mentek, szóval kb fél év volt nekik megírva. Nem világított non-stop, szerintem naponta ment kb összesen fél órákat.
    Tanulópénz volt, ilyen piacos kínai vackot ne vegyen senki! Az egyik nagyon halványan pislákolt csak, a másik még világított ugyan, de az egyik LED-je füstbe ment, sokáig biztosan nem bírná már, így inkább leszereltem mindkettőt. Apropó, lehet hozzá venni csak LED panelt? Az a mátrixos fajta...

    No, viszont nemrég volt a Lidl-ben Livarno LUX 18W-os LED reflektor, mozgásérzékelős. Ebben is több, szám szerint 36 darab kis LED van, egyenként 0,5W-osak, viszont 3 év garit vállal rá a gyártó, annyira rossz talán nem lehet. 5.000 forint volt 1 darab, hát vettem is kettőt. Ilyen, tejszerű plexi van előtte:

    Első körben azt állapítottam meg, hogy a kínai 20W-os(nak hazudott) vacaknál sokkal erősebb a fénye. Mértem egy felvett teljesítményt, és 17-18W-ot mutatott a műszer, szóval eddig rendben. Ami viszont furcsa, hogy amikor az időzítő kikapcsolja a világítást, akkor is világít kicsit a LED. Ilyenkor nem mérhető felvett teljesítmény, legalábbis az egész wattokra skálázott műszer 0W-ot mutat. Ilyen:

    Ez valami hiba, vagy miért csinálja? Melegen tartja valami elektronika? Egészen addig világít így, amíg ki nem kapcsolom. Mindkét refinél ilyen.

    Szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz #90088192 #66084 üzenetére

    Üdv!

    Biztosan így van, ahogy írod, mármint áramköri szinten. Én nem szedtem szét, nem is akarom (a garancia miatt), és annyira nem is vagyok benne a témában.
    Az, hogy így viselkedik a lámpa (halványan világít a LED panel), ez a későbbiekben mit jelent? Úgyértem, előbb tönkre fog menni? Mindkét egység ilyen, szóval vagy mindkettő rossz, vagy ez tényleg gyárilag így működik.

    Napos oldalra nem rakhatom, hát, ezt az egyik esetében tudom csak kivitelezni, mert egy lépcsőházi bejáró dáli és északi ajtaja fölött van a refi, így a délit értelem szerűen jobban süti a nap. :(

    Köszönöm a választ! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    @ (#66086) Agyturbina: Értem. Köszi a választ, akkor nem foglalkozok vele, mármint a halványan világító LED-ekkel nem. A 3 év gari olyannira megnyugtat, hogy ha 3 évente ki kell adnom 5.000 forintot egy ilyen eszközért, valahogy kigazdálkodom. :)

    @ (#66097) Jarod1: Oké, de mindkét készülék ugyanúgy viselkedik, szóval ez gyárilag így lehet kialakítva.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Elektronikával (is) kapcsolatos a kérdésem, ezért merem itt feltenni, légyszi írjátok le a véleményeteket, én nem igazán ástam még bele magam a témába, csak felmerült, mint lehetséges megoldás. Kávét készítsétek be. :U

    Párommal vásároltunk egy családi házat, kb 100nm alapterületű ingatlanról van szó. Korábban gázfűtés volt benne (turbós gázkazán), viszont van egy kis baj - a gázóra le lett szerelve tartozás miatt, illetve a radiátorok sincsenek már meg. Most beszéltünk egy fűtésszerelő szakival, ő azt mondta, hogy mivel le lett szerelve az óra, a visszakötés után úgy kell kezelni a dolgot, mintha új rendszer kerülne kiépítésre, tehát a nyomáspróbától és az épületgépészeti tervtől kezdve mindent előröl kell csinálni, ugyanis a kazánt se fogadják már el, mert változtak a szabványok, és a gond valójában az óra hiánya, mert ha azt visszateszik, akkor onnantól az aktuális szabvány szerint kell megépíteni a rendszert - na ez a szívás része sajnos.
    Nagyságrendileg 1 millió lenne a bekerülési költsége ennek a műveletnek, gondolom plusz a terv, plusz a visszakötés.

    Itt jön képbe az elektrós csoport, ugyanis felvetődött egy olyan megoldás, hogy hagynánk a gáz-témát, és tisztán elektromos fűtést használnánk. A kérdésem, hogy közületek használ-e valaki ilyet? Nem a napelemes visszatáplálós megoldásra gondolok, hanem hogy kizárólag villanyradiátorokkal oldjátok meg a teljes ház fűtését?
    Én zöldfülű vagyok a témában, a matek részét se nagyon számolgattam, szóval kellene valami irány, hogy merre induljunk. Azzal tisztában vagyok, hogy egy már kiépített rendszer esetén a gáz olcsóbb alternatíva, mint a villany, a kérdés az, mikor fog nullára kifutni a két projekt egymáshoz képest? Itt arra gondolok, hogy tegyük fel egy húzósabb téli hónapban 30.000 forintból fűtjük ki gázzal az ingatlant, és villannyal kifűtjük 50.000-ből, akkor ez a 20.000 különbség hány év múlva jelentkezne? A bekerülése a villanyos megoldásnak biztosan olcsóbb, jelenleg a 3 fázis adott, 3 x 10A-rel, ezt gondolom fel kellene bővíteni, ennek is van egy költsége... 7 radiátor kellene (kb 40.000 / db, szóval olyan 300.000 nagyságrend), némi vezeték, esetleg villanyszerelő munka, nagyon saccolni tudom csak, de egy ilyen villanyos megoldás szerintem fél millióból megvan, ha havi átlagos 20.000-rel fizetünk többet a villanyos fűtésre, akkor egy szezonban (szeptembertől márciusig, 7 hónap -> 7 x 20.000) 140.000 forinttal lenne több, ez mondjuk kifutna nullára 5 év alatt a gázhoz képest, innentől persze évi 140.000 forintot bele kellene rakni pluszban, de cserébe tiszta a megoldás, és igazából a hibalehetőség is minimális.

    Szóval a matekot nem igazán tudom, ebben kellene valami segítség. Alternatívának (áramszünet esetére) lenne egy fatüzeléses kandalló, ez elég nagy részét ki tudná fűteni a lakásnak, mert kb egy légtér az egész, ajtó csak a fürdőn van. Egy 7 hónapos fűtési ciklusból az elejét és a végét gyakorlatilag a kandalló át is tudná vállalni, amikor csak esténként bedurrantunk kicsit.

    Lehet teljesen rossz, amit itt felvázoltam, tényleg csak blöffszámok ezek, szóval ha lenne egy konkrét eset, az lenne a legjobb. A teljesen fa alapú tüzelést felejtsük el: tárolni kell a fát, poroz, füstöl, kormol, bevisszük az egereket, és nincs ingyen az sem, évente egy ilyen házba szerintem 250.000 forint minimum, nem beszélve a macerától, hogy tüzet kell rakni, állandóan leszaladgálni a kazánhoz, pakolni rá...tudom, miről van szó!

    Köszi a válaszokat előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    @ (#66913) mezis: A szekrény nem a mai műanyag, az lehet tényleg cserés lesz, de egyébként ez minden tulajdonosváltásnál felülvizsgálásra kerül? Fura, hogy a régi is jó, csak ha megveszi valaki a házat, már nem jó...

    3 x 16A szerintem nem járható, 32A-t tudok én is, ahogy pjen írja, de a 3 x 16A már több, mint a 32. :(

    @ (#66914) pjen: És ez a fűtés hogy működik mínusz fokokban? Lehet nem egyre gondolunk, de én olyan klímáról hallottam csak, ami már nem fűtőszálas módszerrel fűt, hanem megfordítja a folyamatot, kintre hűt, bentre fűt, de nem lehet végtelenségig fokozni, mert jegesedik, és a hatásfoka is romlik, mínusz 15 fokban nehezen csinál bentre 20-at. Vagy valami másik megoldás van neked? Mi az pontosan? Milyen és mekkora házat fűtesz ki vele?

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    @ (#66916) Attix70: Igen, azzal tisztában vagyok, hogy drágább, itt a kérdés, hogy mikor fut ki a gázhoz képest nullásra, beleértve a bekerülési költséget is. A szülői házban fafűtés van (kazános, nem a minden szobában pakolós), annak ismerem jól minden nyűgjét, illetve erdőnk sincs, de ha lenne, akkor sem érné meg, mert a fát saját magadnak se ingyen szeded - venni kell láncfűrészt, benzint...stb...

    A gáz a fától is olcsóbb, nem kérdés!

    @ (#66917) pjen: Ja, hogy fűtött a tálca, úgy érthető. Mondjuk mínusz húsz relatíve ritkán van, igazából -15 fokban is világvége van az országban.
    130nm az nem kevés, mennyibe került ez a technológia? Gondolom mindenhova ugyanannyiba kerül, szóval készülék ár x darabszám, igaz?

    @ (#66918) tordaitibi: Nem A+ ingatlan, de ahogy közben nézem a dolgokat, nem a villany lesz a befutó...
    A ház szigeteletlen, de nem is lesz szigetelve, nincsenek sajnos jó tapasztalatok ezzel kapcsolatban. Matematikailag jó a szigetelés, de vannak egyéb tényezők, amik már nem szerencsések - nem levegőzik a fal, penészedés, szóval nekünk eddig a szülői házon csalódás a szigetelés megléte.
    A fizika is adja magát, hogy ha 1kWh-t fűtök el, mindegy, mivel fűtöm, a teljesítmény ugyanaz.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    @ (#66920) pjen: Köszi, ezt is számításba fogjuk venni! Klímában nem gondolkodtunk, de ha 130nm-t kifűtesz vele, szerintem nekünk is megoldható lenne. Elmélyedek a témában...

    @ (#66921) darvinya: Ezt nem ismerem, de a villanyos rész szerintem elvetésre kerül, lehet nem lenne túl gazdaságos, sőt, nagyon nem lenne az. :B

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Hú, köszi a sok választ! Egyben reagálok. :R

    @ (#66924) Benjami: Igen, ez oké, de mennyibe kerül egy ilyen hőszivattyús móka kiépítése, az is fontos, nekünk nem csak azt kell nézni, hogy majd milyen olcsó lesz a fűtés.

    @ (#66925) darvinya: Bevallom, a villanyfűtést kissé hirtelen felindulásból számolgattam csak. Igazatok van, nem éri meg.

    @ (#66926) Jabby: Nem tudom így számszakilag, de a szüleim házában évente 200.000+ forintba kerül a fa, ezt fel kell fűrészelni, az kb 10-15.000, és akkor még a többi nyűg, amit írtam, illetve a rendszer nem automatikus, tehát ha van egy olyan nap, amikor mindketten este 9-kor érünk haza, akkor bizony kihűl a ház. Gázzal beállítom 20 fokra, és annyin tartja, nem 13 fokra érek haza. Ezt nem lehet megfizetni.

    @ (#66927) Attix70: Nyilván az okot (hőhíd) kell megszüntetni, de ez nem olyan egyszerű egy már kész épületen.

    (#66929) pjen: Az igazság valahol erre van, amit mondasz. Nem hasznon, ha télen a lakásban teregetünk, ezért is fogunk szárító gépet venni. Persze, nem olcsó, de ha beleszámolom, hogy nem kell vasalni, és nem nekünk kell a párát beszippogatni, már más a helyzet.

    (#66930) JoolsNOS: Ezt a norvég dolgot nagyon nyomatják, de inkább marketing-szagát érzem. A villanyos megoldást elvetettük, valóban nem menne.
    A 2 milliót úgy érted, hogy mindkét rendszert kiépítették ennyiért? Mi is gondolkodunk alternatív megoldásban (üzemzavar esetére), kandalló a nappaliba, infra panel a fürdőbe.

    @ (#66933) pjen: Jelenleg falba épített fa szekrény van, benne 2 órával, de ilyen kártyás megoldás, szóval nem "végtelen" mennyiségű áramot ad. Azt mondod, ezt nem kell a vacak műanyagra cserélni? Nem bánnám...

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Van nálam egy Trekstor Primetab T13B tablet. Nem indult, töltőt rádugva egy piros LED világított. Szétszedtem, az akksi csatlakozója félig le volt csúszva, gondoltam meg is oldottam a kérdést, visszadugtam.
    Az akksija 7.4V-os Lithium polymer, 6,8V-ot mértem rajta, szóval eléggé le van merülve. Így, hogy a csatlakozó rendesen rá lett dugva, elindult, de kb fél percig ment, és kikapcsolt, jelezte is, hogy alacsony a töltöttség.

    Az adaptert rádugva a piros LED újfent világít, de semmi áramot nem vesz fel a készülék, legalábbis 0W-ot mutat a konnektorba dugható mérőm. Amíg ment, abban a fél percben addig se volt áramfelvétele.

    A dologban a bibi, hogy a gyári adaptere nincs meg, egy univerzálissal jött a készülék. 12V-ra beállítva, viszont a polaritást nem tudom, mi a gyári, mivel nincs meg a gyári adaptere, és neten ami fellelhető, arra csak ráírják, hogy jó a típushoz, ez kb minden 12V 2A dugasztápra igaz...

    Nem tudok másra gondolni, hogy miért nem tölti, de nem akarom próbálgatni. Jelenleg az adapter közepe a "+", a hengeres része a "-", ezzel a fenti jelenséget produkálja. Ezt hogy lehet garantáltan kideríteni, melyik a plusz, melyik a mínusz? Vagy van más tippetek? Lehet benne olyan védelem, ami így jelzi a fordított polaritást, vagy a fordított polaritással azonnal elpusztulna a töltésvezérlő egysége?

    Köszi a segítséget előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz pjen #67886 üzenetére

    Oké, de tuti nem tölti, mert amíg be volt kapcsolva, akkor se mutatta a töltést, és nem hiszem, hogy 1W-nál kevesebbet fogyaszt...

    3 különböző adapterrel próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz kjani18 #67894 üzenetére

    Nem a te hibád igazából. Ha a hűtő lefogatása nem teszi lehetővé, hogy levétel előtt kicsit megforgasd, hogy eltörjön az odaszáradt paszta, akkor ez van sajnos. Nem nagy gáz, 2 lehetőség van.

    1.) Tapétavágó késsel úgy feszíts a proci és a borda közé, hogy a kés "nagyobb" oldala (mivel egyik oldalra vannak ezek élezve) feküdjön fel a hűtőre, és a proci teljes oldalán feszíts alá. Ha a tapétavágó kést kiveszed a tokjából, annál jobb. Kezedre vigyázz!

    Ha ez nem oldja meg, akkor a drasztikusabb megoldás jön:
    2.) Keress egy csavarhúzót, de ne a borda és a proci közé túrj be vele, mert megsérülhet a hűtő és a proci is! A csavarhúzó szárával feszíts alá óvatosan a proci sarkának úgy, hogy a bordán legyen a csavarhúzó feje, a proci oldalán a szára. Mint egy emelő, csak kicsiben. De nem iszonyat erővel, csak határozottan, mert letörhet a proci sarka! Körbe körbe aláfeszítgetsz, el fogja engedni, de olyan helyen csináld, hogy a proci ne essen le, főleg ne kemény felületre zuhanjon!

    Hajrá! ;)

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv szakik!

    Van nálam pár alaplap, amit BGA-zni kellene, de csak a notik többi részét akarnám tesztelni (kijelző, billentyű...), szóval megpróbálom reflowzni hőléggel. A kérdésem, hogy milyen anyagot ajánlotok, amit be tudok juttatni a GPU alá? Láttam valami fluxos dolgot, de a nevét, pláne a márkáját sem tudom.

    Köszi a segítséget előre is!:R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Reggie0 #67924 üzenetére

    Köszi szépen, posztolom oda a kérdést. :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Korábban írtam a topicba egy tablettel kapcsolatban. A 7,4V-os akksin akkor 6,8V-ot mértem, ezzel el is indult, de kikapcsolt. Feltettem töltőre, kb 5 napig volt fenn, de nem indult el. Szétszedtem, az akksin most 0V-ot mérek. :Y
    Megmértem az akksi csatlakozóját a panelen: ha nincs benn az akksi, akkor 2,5V körül mutat minden csatlakozón (3-3 csatlakozás van, de ugyanoda fut be az akksin), ez a fesz normális ebben az állapotban?
    Ha az akksit is rádugom, akkor 0V van ugyanezeken a pontokon. Lehet, hogy az akksit valami belső rövidzár merítette le, és az elektronika ezért szóba se áll vele? Na de 1 hét alatt?!

    Minden vélemény érdekel. :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Szerintem is kevés...7.4V-os az akku, ez megindulna 4.2V-on?
    Szétszedtem az akku burkolatát, de valami itt se oké, mert a kivezetésein 0V van, a B+ és B- pontok között viszont megvan a 6.2V. Van rajta egy kis elektronika, lehet abban is meg van szakadva valami, mindenesetre azért esélyes a töltő elektronika, mert amikor akksiról elindult, akkor se töltötte...

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    3 plusz és 3 mínusz vezeték kapcsolódik az alaplapra, illetve egy fehér, gondolom az a balanszért felel.

    Így szerintem az összes cellát tölti egyszerre, mármint a 3 - 3 vezeték csak azért van, hogy ne csak 1 - 1 vigye a nagy áramot...

    Magyarán az akkun 7.4V van az alaplap felöl nézve, mivel egy pontról jönnek a kábelek. Azaz hogy 7.4V-nak kellene lennie, mert 0V vsn rajta, de ahol az akksin lévő kis panelre csatlakozik az akksi, ott tudom mérni rendesen.
    Szóval ja, az akksi elektronikája döglött, de a noti oldalán meg csak 2.5V körül lehet mérni, gondolom ott legalább 8V-nak kellene lennie.

    Vagy nem így értetted?

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz terapeuta007 #67952 üzenetére

    De ha a védelmet kivágta a töltő elektronika, akkor az újat is kivágja, nem? Legalábbis az a 2,5V nem valami izmos, szóval lehet már az akksi balancere előtt tönkrement a töltő "kör". :F

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Köszi mindenkinek a választ! Egyben reagálok rájuk.

    Szóval igen, ez egy tablet, az adaptere 12V, ennyi a gyárija is, ezt nem tudjuk módosítani. Ilyen akksi van benne, ez pedig a védelem. A cellákat ha külön mérem (2 cella ugye) akkor megvan "3,valamennyi" V, egyben 6,"valamennyi", az akku szerintem nem döglött (csak piszkosul le van merülve), de ha a közös pontot nézem, ahonnan a 3 piros 3 fekete vezeték jön, ott 0V van, azaz nem, mert valami 2mV-ot mutat a műszer, de az gyakorlatilag 0. Ha fel lenne töltve az akksi, akkor is 0V-ot mutatna? Van IMAX töltőm, ami tud LiPo-t, de vajon ráköthetem-e simán a 2 töltőkábelt a + és - pontokra? Úgy értem, nem kell-e a fehér vezeték a töltéshez?

    Nekem még mindig az a kérdés, hogy a védelem mitől döglött meg?! A piros és fekete vezetékek között, amikor a tab elindult, 6,8V körül mértem, ekkor írta a készülék, hogy alacsony a töltöttség, majd kikapcsolt. Ez után már 0V lett rajta, de azt se tudom, hogy az a 2,5V, amit amúgy a piros és fekete vezetékek csatlakozói között a panelon mérek (amikor az akksi nincs rádugva), az elég lenne-e bármire is, szóval ha az akksit ki is cserélem, töltené-e egyáltalán? Szerintem nem, mert annak ahogy írtátok is, névleges fesz fölött kellene lennie, vagy az elektronika ha nem érzi az akksit, akkor leszabályozná? A védelem is azért mutat 0V-ot, mert gyenge az akksi? Passz...

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Találtam itthon egy ilyen adaptert. Van ennek valami különlegessége, vagy miért kérnek érte ennyit? 12V 2A, de mi jelentősége van annak, hogy ilyen robusztus?

    Köszi a segítséget előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz darvinya #68034 üzenetére

    Aha, hát van súlya! Használatban annak van jelentősége, hogy trafós? Ez valami hifihez vagy valami hangcucchoz volt szerintem. Reális ez a 30 eurós ár?

    @ (#68036) mezis: Viszi a futár innen tőlem is, csak az ilyen ebayes árakkal úgy vagyok, hogy meglehetősen szórnak. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz mezis #68038 üzenetére

    Ja akkor ez azért ekkora böcek. Teszek egy próbát. ;)

    A lényeg, hogy oka van, miért ekkora, nem csak azért csinálták ilyenre, mert nem tudtak más fajtát gyártani. :B

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenkinek!

    Egy furcsa jelenséggel találkoztam, kíváncsi vagyok, mi a véleményetek. Vettem a Lidl-ben egy Cree LED-es lámpát 1 éve kb, ezt a fajtát. Videó is van róla. Tölthető, power bankként is szolgál, nagyon jó fénye van...szuper cucc! Viszont elkezdett villogni, aztán már nem is világított, így hát jeleztem a bolt felé, és garanciában küldtek is egy másikat, egyenesen Németországból. Ezért jár a pirospont! Na de ezzel lámpával a következő a baj...

    Megjött a csomag, összeraktam, elég halványan világított (de legalább nem vibrált), gondoltam felteszem töltőre. Fenn volt kb 12 órát, de a töltésjelző LED piros maradt, nem váltott zöldre. Bekapcsoltam, de semmi, nem világított. Akksira rámértem, 0V-ot mutat a multi. Beleraktam a régi (vibrálós) lámpa akksiját, szépen megy vele.
    Fene tudja, miért, de a csereterméket ha töltőre teszem, pár perc alatt meleg a töltő elektronika része (ahova a töltőt bedugom), és az akksi folyamatosan merül. 3,9V-ot mértem az akksin, majd 10 perc töltés után 3,8V-ot mutatott a műszer. A jó töltőegységgel töltve csak az adapter meleg, a lámpa még csak nem is langyos, a töltés végén a jelző LED zöldre vált, és le is áll a töltés, szépen kihűl az adapter.

    Szóval most van egy olyan lámpám, ami tölt, de vibrál, illetve van egy olyanom, ami szépen világít, de az akksikat nem tölti, hanem lemeríti, amikor tölteni akarom. A lámpáról a töltő egység lecsavarható, át tudom tenni a másikra, de ez így nem opció, hogy mindig pakolgassam a töltéshez és a használathoz. Ha nem tölti, akkor nem melegszik a töltőegység, tehát nincs benne zárlat. Megmértem a töltő feszültséget, 4,8V körül van, ez szerintem ok így. A töltő egy microUSB csatis Samsung adapter, 5V 700mA, de az egyik jó vele, szóval nem ez a baj.

    A vibrálás oka biztosan a töltőegység részen van, mert mindkét lámpa szépen világít az új töltőegységgel, csak ugye egyiket se tölti fel...hanem lemeríti.

    Van valami tippetek? Vagy megint telefonáljak, küldjenek egy harmadikat?!

    Köszi a segítséget előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Urak! Az említett Technics adapteren ha terheletlenül 16,1V-ot mérek, az normális? Szóval ilyennek kellene lennie ezeknek a vasmagos HI-FI adaptereknek?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz mezis #68073 üzenetére

    Köszi a választ! Stabilizált tápokkal találkozok általában, azért volt furcsa, de itt akkor az elektronika elviseli, amihez készítették.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv szakik!

    Került hozzám 2 db LED reflektor, de nem az a kínai csoda, nem ez a jobbfajta, van neki frankó meghajtó elektronikája, és ilyesmi LED panel van mindkettőben.

    Viszont egyik se csinál semmit... A LED-re diódavizsgálóval rámértem, de egyik irányba se sípol a műszer. Esélyes, hogy maga a panel döglött be? Mérjek egy feszültséget, hogy egyáltalán a bemenő 230V AC-ből a LED-re eljut-e a "valamennyi" DC? Mennyinek kell megjelennie ott? Vagy ezek mind 12V-osak?

    Köszi a segítséget előre is!

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    @ (#68539) weiss: Ehh, bíztam benne pedig...

    @ (#68540) PHM: Labortápom az sajnos nincs. Nem tudom, hogy van bekötve magán a panelen, de az biztos, hogy a meghajtó elektronikáról csak 2 db vezeték megy rá.
    Ha a meghajtó elektronika hibás, akkor nem is mérhetek feszültséget a LED oldalán? Vagy valami teljesen fals értéket fog mutatni? Mire kellene ott számítani?

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz terapeuta007 #68542 üzenetére

    Terheletlenül az elektronika kimenetén kell lennie a 24-90V DC-nek?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz terapeuta007 #68545 üzenetére

    30W-os a LED. Csak azért kérdem, mert ha ki lehetne váltani a meghajtó elektronikát valami mással, pl egy 20V-os laptop adapterrel + előtétellenállással, az járhatóbb út lenne, csak ismerni kellene a LED paramétereit gondolom, nem elég, hogy 30W...

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Pár napja írtam a LED reflektorral kapcsolatban. A konkrét típust nem találtam meg, de valami ilyesmi, amit életre kellene kelteni.

    A gond - ahogy írtátok is - vélhetően a meghajtó elektronikával lesz. Megmértem a DC oldalt, ingadozik a feszültség 20V-tól 35V-ig. Terheletlenül és a LED-et rákötve is ugyanezt produkálja. Ilyen a meghajtó elektronika:

    [link]

    Ilyen LED panel van benne, de semmi típusjelzés, így fogalmam sincs, mekkora feszültség és mekkora áram kell az üzemi működéshez:

    [link]

    Speckó műszereim nincsenek, lényegében a multiméter és a forrasztópáka, ami rendelkezésre áll. Mit gondoltok, hol érdemes keresni a hibát a panelen?

    Köszi a segítséget előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Vladi #68572 üzenetére

    A 3 db nagy kondi 50V 1000uF, hibát nem látok rajta, nem púpos, lábak is benne vannak rendesen.

    Regulátor alatt mit értesz? Egyenirányítót?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    @ (#68574) mezis: Sajnos ilyen mérőm nincs... De úgy érzem, itt az ideje rendelni egyet. :) Melyiket ajánlod?
    Ebbe csak bedugom az elkót, aztán megmondja, mekkora a kapacitása? Feszültsége mindegy?

    @ (#68577) Gyula84: A LED szerintem jó, a panel is majdnem jó, legalábbis valami feszültség szerűség mérhető rajta, de nem stabil.

    Ezeknek a meghajtó elektronikáknak van valami típushibája egyébként?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz mezis #68580 üzenetére

    Köszi, hát ez nem drága.:)

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Egy bugyuta kérdésem lenne. Van valami megoldás arra, hogy esztétikusan össze lehessen forrasztani 2-2 vezetéket? Eddig úgy szoktam, hogy blankolom 1-1 cm-re, szemből összetolom, összesodrom, forrasztókenőccsel bekenem, majd forrasztom, és ráhúzok egy zsugorcsövet, de az eredmény soha nem túl szép, noha 100%-ban működik.

    Létezik erre valami kis eszköz? Nem WAGO csatira gondolok, annál kisebb kellene, pl noti adapterre egy másik adapter csatlakozóját vezetékkel együtt átforrasztani.

    Köszi a segítséget előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Ja hát itt fontos lenne, hogy ne foglaljon nagy helyet.
    Adaptert nem akarom bontani, mert azt nem lehet összerakni úgy, mint a gyárit...

    Lehet marad a forrasztás, zsugorcsövezve.:(

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Breaker #68697 üzenetére

    Hm, ilyet nem láttam még élőben. Jó cucc ez?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz PHM #68699 üzenetére

    Aha, így már el tudom képzelni! Egymásba szoktam dugni a vezetéket, úgy csavarom össze, majd megy rá a kenőcs és aztán az ón, de ha ráolvasztom utána a zsugorcsövet, hát, nem lesz túl szép...

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv szakik!

    Nemrég írtam a topicba, 2 db LED reflektorral kapcsolatban. Nem a gagyi fajta, újonnan kb 60.000 forint darabja, 30W-os, brutál hűtőbordával, meghajtó elektronikával.

    Nos, mint kiderült, mindkettőben a meghajtó elektronika adta meg magát, ezért a LED is elszállt, szóval a belseje kuka. Viszont a ház ép, ezért arra gondoltam, valami ilyet nem lenne érdemes beletenni? Vagy ez is a "semmire se jó" kategória?

    4000-ből megvan a 2 db 30W-os LED, plusz hozzá az elektronika, hát... :)

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák