Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz estikornel #47029 üzenetére

    Múltkor a lineáris szabályzó rajzát kérdezted, azt mutattam meg, de ez nem jelenti, hogy ajánlom is.

    Az LM317 panelt is inkább úgy gondoltam, hogy készen megrendelni egy kezdőnek egyszerűbb lehet, de utánépíteni nem mondanám, hogy érdemes. Kimeneti feszültséget sem árt tisztázni, hogy mennyire fontos a 12V megközelítése. Az LM317 talán 10V környékére húzható fel, 12V input esetén, ezt befolyásolja némileg a terhelőáram is.

    Az LM2596 szabályzó amellett, hogy alig melegszik és olcsó is, 11V felé is tud menni. Ezen egy 10 kΩ értékű trimmer van, de azzal a magasabb tartomány is beállítható. 12V betáp esetén 4,7 k potméter bőven elég neki, 3 k körül beáll a maximum.

    Csökkentettem lefelé, 2V kimenet épp 200 Ω-nál állt be.

    Természetesen úgy mértem, hogy a potmétert vezetéken csatlakoztattam és a mérés idejére leforrasztottam, hogy az áramkör többi része ne befolyásolja a kapott eredményt.

    Egyébként 0 Ω ellenállást például olyankor szoktak a panelra tervezni, amikor a rajzolaton egy kereszteződést másképp nem tudnak vagy nem akarnak elkerülni, inkább egy ellenállás lábai (pad) között vezetik át. Vagyis amúgy felesleges.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák